Ontvangen geschriften Gestencilde publikatie, getiteld: Ons maatschappelijk leven, van ,,De onafhankelijke Landmeter-Expert en Landmeter-Architect", zetel Brussel van de Belgische Orde der Landmeters (tekst in de Franse taal). Investigation of the accuracy of plotting and scaling-off, een publicatie in offsetdruk van de Nederlandse Geodetische Commis sie, door N. D. Haasbroek, lector aan de Technische Hogeschool te Delft (tekst in de Engelse taal). Berichten Het Reisbesluit 1952 ingetrokken; Reisbesluit 1956 verschenen. In Staatsblad no. 43 is opgenomen het besluit van 24 januari 1956, houdende regeling van de vergoeding voor reis- en verblijf kosten ter zake van reizen in Nederland ten behoeve van het Rijk gedaan, welk besluit kan worden aangehaald als Reisbesluit 1956. Op enkele bepalingen vestigen wij hier de aandacht. Het rayontarief is vervallen. De nieuwe regeling bevat een andere indeling van de reizen: men onderscheidt nu dagreizen en functie- reizen, overnachtingsreizen, detacheringsreizen en nachtreizen. De grens voor het reizen in de 2e klasse der spoorwegen is wat verlegd. De ambtenaren, wier vaste of maximum wedde, het maximum van schaal 97, doch niet het maximum van schaal 149 B.B.R.A. overschrijdt, declareren 2e klasse spoorwegen; zij, die vallen in een schaal lager dan 97, declareren 3e klasse spoor wegen. Het bevoegde gezag de minister en zo deze zich de beslissing ter zake niet heeft voorbehouden, de hoofden van de onder zijn departement ressorterende diensten...) kan voor reizen, aan welke verblijfkosten zijn verbonden, een tarief vaststellen naar de maatstaf van de in algemene zin aantoonbare werkelijke kosten. (Art. 6, 2). Bij de vaststelling van de vergoeding voor verblijfkosten voor de dagreizen wordt uitgegaan van een basistarief, waarop zo daartoe aanleiding be staat, een maaltijdtoeslag wordt verleend mits uit een verklaring op de reisrekening blijkt, dat de reiziger een volledige middag- of avondmaaltijd in een daarvoor bestemde gelegenheid heeft ge nuttigd en betaald. Er zijn 4 categorieën. Aan de in categorie D ingedeelden wordt in het algemeen geen middagmaaltijdtoeslag verleend. Inzake algemeen geldende regelen voor verblijfsvergoeding wordt overleg gepleegd met de Centrale Commissie voor ge organiseerd overleg. 60

Orgaan der Vereeniging TAK | 1956 | | pagina 16