Overlijden voorzitter C.R.P. Donderdag 16 februari jl. overleed de heer H. Steketee, voor zitter van de Centrale van Rijks Personeel. De Dood overviel hem, zonder enige waarschuwing vooraf, achter zijn bureau temidden van zijn omvangrijke en veeleisende arbeid. Hij werd 59 jaar. Meer dan de helft van zijn leven hebben wij hem gekend, eerst als propagandist en daarna als bestuurder van de Centrale. Hij was een vakverenigingsbestuurder in hart en nieren, mede omdat hij geïnspireerd en voortgedreven werd door een sterk ontwikkeld sociaal gevoel. In de loop van ruim een kwart eeuw verkreeg hij een schat van ervaring en werd aldus op velerlei gebied een specialist van formaat. Wanneer men hem een probleem voorlegde begreep hij het verbluffend snel en zag tevens vlug de kans van al of geen succes. Dergelijke mensen vallen op en zijn vrijwel overbelast door de vele functies die zij krijgen toebedeeld. Zo was het ook met de heer Steketee gesteld. Naast zijn voorzitterschap van de C.R.P. was hij tevens belast met de redactie van de krant, die hij vrijwel alleen verzorgde. Verder was hij plv. lid van de Centr. Commissie voor G.O. in ambtenarenzaken, voorzitter van de werkcommissie van het Ambtenarencentrum en bovendien lid van de verenigingsraad. Hij maakte deel uit van de Rijkskledingcommissie en had zitting in de Commissie voor de werkclassificatie. Zijn deskundige adviezen en pleidooien voor het ambtenaren gerecht in de meest uiteenlopende zaken leverden dikwijls succes op. Het is slechts een summiere schets van zijn rusteloos leven, maar ongetwijfeld maakt zij wel duidelijk dat hij een werkelijke topfiguur was in de ambtelijke vakbeweging. Hoge bomen vangen veel wind met alle voor- en nadelen van dien. Zo verging het ook de heer Steketee. Velen hebben hem gekend, sommigen van zeer nabij, anderen meer op een afstand. De eersten weten het best hoe groot het verlies is dat het Ambtenaren-Centrum en de Centrale van Rijks Personeel hebben geleden. Maar dat is van een zakelijk standpunt uit bezien. Het persoon lijke verlies dat zijn vrouw en kinderen hebben te dragen is stellig schrijnender en dieper. Dit beroert ons als mensen eveneens en onze welgemeende deel neming gaat naar hen uit. 63

Orgaan der Vereeniging TAK | 1956 | | pagina 19