Hef kadaster in de Eerste Kamer Blijkens het voorlopig verslag van de Commissie van Rappor teurs over het ontwerp van wet tot vaststelling van hoofdstuk VII B (Financiën) der Rijksbegroting voor het dienstjaar 1956 zijn o.m. de volgende opmerkingen gemaakt: Kadaster en hypotheken. Gevraagd werd, hoe de minister zich de onderscheiding tussen middelbare en lagere rangen van het personeel van het kadaster in de toekomst voorstelt. Voorts zou men gaarne vernemen, hoe de bewindsman de huidige personeelsformatie aldaar denkt te voegen naar de toe komstige indeling, d.w.z. de overgang te doen geschieden van de daarvoor geschikte lagere ambtenaren naar de middelbare rangen. Grondbelasting* Sommige leden drongen wederom aan op af schaffing van de opcenten op de grondbelasting. Zij achtten zelfs termen aanwezig om het pleit te voeren voor afschaffing van de grondbelasting in haar geheel, afschaffing van de personele be lasting en het plaatsen van de grond- en huizeneigendom in een lagere vermogensklasse, zoal niet volledige afschaffing van de vermogensbelasting voor deze objecten. Immers, de huidige belastingwetgeving bevordert huns inziens geruisloze socialisatie van de eigendom van landerijen en huizen... In de Memorie van Antwoord, gedagtekend 7 februari 1956, is met betrekking tot opmerkingen over hoofdstuk VII B (Departe ment van Financiën) der Rijksbegroting voor het dienstjaar 1956 bij het onderdeel Kadaster en hypotheken het volgende mede gedeeld. De Staatssecretaris heeft bevorderd, dat naast de sinds 1948 bij de kadastrale dienst bestaande rangen van tekenaar, landmeet kundig ambtenaar en landmeetkundig ambtenaar A in het Ambte- narenbesluit Belastingdienst het middelbaar technische rangen stelsel werd ingevoerd, lopende van adjunct-technisch ambtenaar tot en met technisch hoofdambtenaar le klasse. De invoering van de middelbaar-technische rangen, naast de bestaande, beoogt niet een principiële wijziging te brengen in de taak van de thans aanwezige landmeetkundige ambtenaren (A) bij de kadastrale dienst; wel zal daarentegen een verschuiving plaats vinden van werkzaamheden van de landmeters van het kadaster naar de vorengenoemde ambtenaren van middelbaar technisch niveau. Naast de indienstneming van afgestudeerden aan een Middel baar Technische School (afdeling landmeetkunde), zal ook voor het jongere kadastrale personeel de mogelijkheid worden geschapen om door middel van een vakcursus voor landmeetkunde de mid delbaar technische rangen te bereiken. Bovendien is bij wijze van overgangsmaatregel een groot deel van de thans aanwezige landmeetkundige ambtenaren en landmeetkundige ambtenaren A 46

Orgaan der Vereeniging TAK | 1956 | | pagina 2