Dus de vraag is: zijn er maatvaste dragers. Papier is ten enenmale reeds uitgeschakeld. Wij hebben reeds gehoord, dat eenzijdig ge greind Astralon en Astrafoil bruikbaar zijn. Ook Perspex geeft goede resultaten, maar dit is slechts in dikkere platen verkrijgbaar. Het glasweefsel Stabilene schijnt eveneens goed te voldoen. Cronar- foelie zou volgens franse ervaringen zeer goed zijn. Volgens de heer J. F. Lambregts voldoet ook melkwit Astrafoil zeer goed. Ook de gemeente Utrecht gebruikt dit. De calque zelf dan te maken op helder Astrafoil. De heer P. Boelsma zegt, dat men in de scheepsbouw voor het lijnenplan van een schip een marmeren plaat gebruikt. Bij Fokker doet men dit via een metalen plaat, die voorzien is van een deklaag. Van kei Verenigingsbestuur Landmeetkundige ambtenaren verlaten het Kadaster* Van één van de collega's, die ontslag heeft genomen bij de Landmeetkundige dienst van het Kadaster, ontvingen wij de hierna volgende brief, gedateerd 2 april 1956: Per 1 april 1956 ben ik benoemd bij de gemeente X. Ik heb het Kadaster dus reeds verlaten, maar ik geloof toch dat het mijn plicht is het bestuur van V.T.A.K. te danken voor de wijze waarop zij steeds voor onze belangen in de bres is gesprongen. Aangezien desondanks de vooruitzichten van de jongeren in ons corps niet die perspectieven bieden welke ik graag zag, heb ik iets anders gezocht en ook gevonden. Ik ben bij de gemeente X. aangesteld in de rang van tech nisch opzichter B (salaris ƒ420ƒ489). Bij het kadaster verdiende ik tijdens mijn ontslag 338.en in de loop van dit jaar zou dat 365.worden. Het maximumsalaris van de opzichter B wordt bereikt in 5 jaar. Men heeft mij de verzekering gegeven, dat ik in 7 a 8 jaar het maximum van technisch opzichter A zal hebben bereikt (max. sal. 575. Recapitulerend: direct bij indiensttreding voor mij een flinke financiële verbetering en in 7 a 8 jaar een salaris, onge veer gelijk aan dat van een landmeetkundig ambtenaar A van het Kadaster. Verder heb ik bij de gemeente een veel zelf standiger werkkring met veel buitendienst. Bovendien is er nog de rang van technisch hoofdopzichter. Ik geloof dus wel dat, wat de vooruitzichten betreft, deze beter zijn dan bij het Kadaster. Nogmaals hartelijk dank voor het vele werk dat U voor V.T.A.K. en voor de leden van V.T.A.K. doet. (volgt ondertekening.) 98

Orgaan der Vereeniging TAK | 1956 | | pagina 30