Het draadschrift op blz. 24, cursief zowel als verticaal, kan bij het kadastrale tekenwerk uitstekend gebruikt worden. Natuurlijk eist ideale toepassing de nodige oefening. De schrijvers hebben naast de vele voorbeelden duidelijke toe lichtingen gegeven op het karakter van deze schriftsoorten. Zij, die zich tot band- en blokschrift, draadschrift e.d. aange trokken voelen, vinden in deze cahiers geschikte oefenstof. O.i. draagt beoefening ook bij tot het verkrijgen van een steviger handschrift. Men neme maar eens een proef. Zelfs voor een vlotte behandeling van het schabloonschrift is vooroefening in deze cahiers van belang. W. K. Supplement 5 op de Personeelsvoorschriften. N.V. Uitgevers Mij JE. E. Kluwer, Deventer. Prijs 9.12. De bekende uitgave „Personeelsvoorschriften" is opnieuw bij gewerkt door het pas verschenen Supplement 5. 150 bladzijden van de Instructie Meetarbeiders, Instructie Schrij vers, Inhoudsopgave, Ambtenarenbesluit, Algemeen Ambtenaren reglement en Ambtenarenwet zijn vervangen en vele kleinere veranderingen in de bijgevoegde blaadjes nauwkeurig aangeduid. Supplement 5 is met de bekende accuratesse samengesteld. De bij ons ingeburgerde Personeelsvoorschriften zijn thans bij tot januari 1956. Zij, die deze verzameling niet aanschaften, zijn verstoken van veel gemak bij het naslaan van de talloze voorschriften, waarmee de kadastrale dienst in aanraking komt. W. K. Berichten Studie voor het examen Landmeetkundig ambtenaar A. Voor de kandidaten, die zich willen voorbereiden voor het onderzoek voor landmeetkundig ambtenaar A van het kadaster, is het nodig, dat zij beschikken over een tekstuitgave van het Algemeen Rijksambtenarenreglement en het Ambtenarenreglement Belastingdienst. Diegenen, die niet beschikken over het boekwerk „Personeels voorschriften", kunnen kosteloos een nieuw, geheel bijgewerkt, exemplaar vragen aan de Ingenieur-Verificateur, onder wie zij ressorteren. Bij resolutie van 14 januari 1952, nr. 130 is aan de Ingenieurs- 103

Orgaan der Vereeniging TAK | 1956 | | pagina 35