Nemen wij het meest optimistische geluid (dat van de ingenieur verificateur J. J. Gorter te Arnhem) tot basis, dan is alleen reeds aan de uitvoering van bovenstaande ruilverkavelingen ruim vier jaar werk voor de gehele bezetting. Elke opsomming in onze vakorganen vertoont eenzelfde actief beeld. Ruilverkaveling in België* De Belgische vakbladen (en ook de dagbladpers) wijden arti kelen aan het wetsontwerp op de ruilverkaveling, dat reeds door de Senaat werd goedgekeurd. Het laatste nummer van het Journal des Géomètres-Experts Immobiliers bevatte ruilverkavelings- bijdragen van Mastboom, Desambre, Lemaitre e.a. Men wil in de sector van de particuliere landmeters meer invloed op de gang van zaken. Ook de Federatie van Belgisch kadasterpersoneel, die vele land- meters-ambtenaren onder haar leden telt, is van mening, dat het kadaster een rol moet spelen en meer speciaal bij de uitvoering van het landmeetkundige deel der werkzaamheden. (De wet rept er niet van). De schrijvers wijzen er op, dat in Frankrijk de technische ver richtingen" worden verzorgd door de particuliere landmeters en dat de Service du Génie Rural", in nauwe samenwerking met de kadastrale dienst, controle uitoefent, terwijl in Nederland de land- meter-deskundige (een rijksambtenaar) deze arbeid uitvoert. Men acht dit juister. Tijdbepalingen en lengfebepalingen op Curasao De Nederlandse organisatie voor zuiver wetenschappelijk onder zoek heeft Prof. R. Roelofs, hoogleraar in de geodesie aan de T. H., een subsidie verleend voor het doen van astronomische lengte- en breedtebepalingen op Curasao. Deze bepalingen, die een onderdeel vormen van het internationale geofysische jaar, zullen worden verricht door twee geodetisch ingenieurs, J. Rolff 1) en A. C. Scheepmaker. Ter voorbereiding van dit wetenschappelijke werk alsmede voor het leggen van de nodige contacten, heeft Ir. Rolff het vorig jaar reeds een bezoek aan de West gebracht. Prof. Roelofs wees er in een onderhoud op, dat de bedoeling van 121 1) Wij herinneren er aan, dat Ir. Rolff in dit Orgaan, 7e jrg., nr. 2 van januari 1949, blz. 45, schreef over landmeetkundige werkzaamheden in Liberia. (Red.)

Orgaan der Vereeniging TAK | 1956 | | pagina 13