wordt deze étude besloten. Zij, die voor de kadastrale arbeid in het buitenland belangstelling hebben, kunnen deze bronnenverza melingen met succes raadplegen, W, K, Bezoldiging Burgerlijke Rijksambtenaren, door G, Rietmulder, Uitgave N, Samson N,V., Alphen a/d Rijn. Verschenen is de 24e aanvulling, gedateerd 15 mei 1956. De afdelingen alfabetische klapper der rijksfuncties" en het dienst- gewijze overzicht'' van deze functies zijn geheel vervangen door de bijgewerkte gegevens, In de klapper zijn onder de aanduiding van het ambt de minis teries vermeld, waarbij dat ambt voorkomt met daarachter het nummer van de schaal of groep. Behalve de meer bekende rangen zijn thans ook opgenomen: technisch ambtenaar van het kadaster, schaal 70,365527, 6 schaaljaren; technisch ambtenaar le klasse, schaal 93, 527621, 50, 7 schaaljaren; technisch hoofdambtenaar, schaal 103, 554 689, 5 schaaljaren; technisch hoofdambtenaar le klasse, schaal 115, 635747, 4 schaaljaren (alle nader omschreven in de artt. 72 a en volgende van het Ambtenarenbesluit Belastingdienst) en de rang hoofdlandmeter A van het Kadaster, schaal 148, 906,50 1080,50, 6 schaaljaren. Het dienstgewijze overzicht brengt ons snel op de hoogte, als we willen weten, waar ambtenaren van een bepaalde rang werk zaam zijn. Het B.B.R. van Rietmulder is een welkome gids in de salaris doolhof. Men zoekt er bijna nooit tevergeefs omdat, behalve de bezoldigingen, ook de regelingen betreffende die bezoldigingen zijn opgenomen. Ook de 25e aanvulling is nu in dit volledige boekwerk op het gebied van de bezoldiging verwerkt. Deze aanvulling is gedateerd 17 mei 1956. W. K. Le cadastre et l'impöt foncier, door Mastboom, Jacobs en Bourbon, 350 blz. Prijs 285 Bfr. In de loop van deze maand zal in België verschijnen een nieuwe uitgave van het werk „Le cadastre et Fimpöt foncier" van de Heren L. Mastboom, A. Jacobs en Roger Bourlon, welke laatste ons bekend is als bureelhoofd bij het Centraal Beheer van het kadaster en leraar aan het Hoger Instituut van de Staat voor meetkundigen-schatters van onroerend goed. In 350 bladzijden wordt een gedetailleerde en gedocumen teerde uiteenzetting gegeven van de kadasrale techniek en de wet geving in België. 131

Orgaan der Vereeniging TAK | 1956 | | pagina 23