het algemeen nationaaLeconomisch niet rendabel is. Verscheidene sprekers in de vergadering bleken een andere mening te zijn toe gedaan. Men verzuime niet, deze preadviezen aan te schaffen, W. K. Fotogrammetrie In ,,het Kartel", het halfmaandelijks Orgaan van het kartel der Onafhankelijke Syndicatente Brussel, nr. 10 van 25 mei 1956 wordt een artikeltje gewijd aarl de toepassing van fotogrammetrie bij het Belgische Kadaster (gemeente Genval). De foto's zijn blijkbaar ontleend aan het viertalige, geïllustreerde boekje van Wild Heerbrugg Limited, 2e druk, 1956, getiteld: Toepassing van luchtfotogrammetrie bij kadastrale metingen. Wg raden onze lezers, dit door H. Kasper en R. Scholl samengestelde overzicht, aan te vragen. Het bevat op blz. 61/62 de titels van verscheidene goede boeken op dit gebied (Engelse titel: Application of Aerial Photogrammetry to Land Registry Surveys). W. K. Der Fluchtstab. 7e jrg. nr. 1 jan./febr. 1956. Dr. W. Bormann: ,,Zum Urheberrechtsgesets". H. König: ,,Über die Anfertigung von Luftaufnahmen mit wirt- schaftlichen Hilfsmitteln". (vervolg van artikel in 6e jrg. nr. 6). K. Peters: 145 der Katasteranweisung II, Eine Betrachtung über Flurnamen". Zeitschrift für Vermessungswesen, Heft 1 jan. 1956: Prof. Dr. Ing. R. Finsterwolder te Munchen schrijft over de vakterminologie en W. Beek te Stuttart over de nieuwe 1 50000 kaart, een voor landmeetkundigen en tekenaars bijzonder belang rijk artikel. Als Sonderheft van genoemd tijdschrift verscheen ,,Ortung in Völkerkunde und Vorgeschichte", een gedegen studie van Paul Stephan, Regierungsvermessungsrat met uitvoerige literatuurlijst. Heft 2 febr. 1956 bevat de tekst van de voordracht van Prof. Dr. K. Ledersteger te Wenen ,,Das internationale Meter und seine Festlegung", gehouden oktober 1955 in de T. H. te München eti de in november 1955 te Essen gehouden voordracht van W. Engelbert te Hannover betreffende het ook voor ons belangrijke ,,Gravierverfahren für die Herstellung von Karten und Planen", het Wieneke-systeem en het vervolg van Paul Stichling's studie van de geschiedkundige betekenis van de veldmaten in Duitsland (het slot vindt men in de maart-aflevering). 133

Orgaan der Vereeniging TAK | 1956 | | pagina 25