11 naam vorige eigenaar. 12 welke wijzigingen hebben plaatsgevonden? 13 naam tegenwoordige eigenaar. 14 onderdaan (hier: Turks) 15 inschrijvingsnotitie betreffende het grondregister, data op de staatszegels, stempels en ondertekeningen. Het formaat is 3723^ cm. In het handgeschepte papier staat als watermerk de Turkse halve maan. De kleur is bruinrood, de letters zwart of rood, de plakzegels groen, rood, violet of bruingrijs al naar gelang van de waarden. Reeds sedert de 11e eeuw werd het Turks met Arabische letter tekens geschreven. Er werden slechts enkele tekens aan de zuiver Arabische toegevoegd, dit i.v.m. het bijzondere karakter van het Turks. Men leest (en schrijft) van links naar rechts. Document no 2* (eigendomsbewijs, nieuwe stijl). Na 1930 begon men deze bewijzen te versieren met de portretten van de eigenaren. Als er veel erfgenamen deelgerechtigd worden, plakt men deze portretten ook op de achterzijde van het formulier. Op de achterzijde staat in zwarte letters, gedrukt op een groene landkaart: 1. Türkiye Cumhuriyeti Tapu senedi Turkse re publiek, eigendomsbewijs), ili district; 6. eski oud (register), yeni i= nieuw (inschrijvingsregister); mevkii plaats; ilqesi gebied; de letters T.C. bet.: Turkse republiek. Sedert 1928 zijn de Arabische lettertekens door de Latijnse ver vangen. De cijfers bleven Arabisch. 2. aandeel van eigenaar. 3. begrenzing; 4. Op welke wijze de eigenaar zijn eigendom verwierf; 5. naam van eigenaar (T.C.T. betekent: onderdaan Turkse Republiek); 6. artikelnummer in belastingregister; 7. num mer van registerdeel en datum, nog in oude stijl; 8. nummer tegen woordig register, waarin onroerend goed is ingeschreven; 9. datum, stempel en ondertekening van autoriteiten. Het formaat is 19 X 30 cm. De tekst is gedrukt op papier met een lichtrood netwerk. De Turkse halve maan is in wit uitgespaard. Document no 3Dit is het modernste eigendomsbewijs. De eige naressen (twee zusters) konden dit bewijs afstaan, omdat het werd vervangen. Hier is de oppervlakte vermeld in m2 en wordt verwezen naar de door de kadastrale dienst afgegeven tekening van het type document no 4. Het formaat is 20 X 30 cm. In de onderdruk (honderden malen in fijne groene letter herhaalde woorden: tapu ve kadastro genei madurlugu) is weer de halve maan in wit uitgespaard.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1956 | | pagina 3