vlakte grond welke door de toewijzing voor de landbouw verloren gaat beschikbaar moeten stellen, tenzij de betrokken eigenaar prijs stelt op algehele uitkoop. Toewijzing van kavels aan openbare lichamen in ruilverkavelingsverband moet derhalve uitsluitend gezien worden als middel om het doel, de behartiging van de land bouwbelangen, voor langere termijn te kunnen verwezenlijken. De toewijzing in het kader van de ruilverkaveling kan niet in onbeperkte mate geschieden, maar mag slechts plaats hebben tot een maximum van 5 van de totale agrarische waarde van de tot het blok behorende gronden. Indien het in de bedoeling ligt aan een openbaar lichaam kavels toe te wijzen, zal het door de Centrale Cultuurtechnische Com missie naar aanleiding van een ruilverkavelingsaanvraag aan het betrokken College van Gedeputeerde Staten uitgebracht rapport terzake een voorstel dienen te bevatten. Tevens zal in bedoeld rapport moeten worden vermeld waarop het voorstel is gegrond alsmede de bij de toewijzing in acht te nemen voorwaarden. De eigenaren zullen door kennisneming van dit rapport, even als van de overige stukken met betrekking tot het gestelde ruil verkavelingsplan, welke bescheiden op de gemeentehuizen ter openbare inzage worden gelegd, volledig op de hoogte kunnen zijn van het voornemen om kavels aan een openbaar lichaam toe te wijzen. Belanghebbenden kunnen hun bezwaren tegen de ter inzage gelegde plannen schriftelijk bij Gedeputeerde Staten in dienen binnen een maand na het tijdstip, waarop openbare kennis geving van de nederlegging is gedaan in de streekbladen en in de gemeenten op de aldaar gebruikelijke wijze. Alvorens onder leiding van Gedeputeerde Staten de stemmings vergadering wordt gehouden, waartoe de kadastrale eigenaren worden opgeroepen, stellen zij de voorgestelde toewijzing aan een openbaar lichaam voorlopig vast, waarbij zij zo mogelijk aan de terzake ingediende bezwaren tegemoet komen. De voorzitter van de stemmingsvergadering doet vóór de stemming mededeling van het besluit van genoemd College, waarbij onder andere de toe wijzing aan openbare lichamen voorlopig is vastgesteld. Deze voorlopig vastgestelde toewijzing maakt dan deel uit van het hele ruilverkavelingsproject waarover wordt gestemd. De eigenaren kunnen bij het uitbrengen van hun stem op de voornoemde ver gadering rekening houden met de ontworpen kaveltoewijzing. Bij aanneming van de ruilverkaveling en derhalve ook van de kaveltoewijzing staat beroep open op de Kroon voor de genen, die in de daartoe bestemde periode bij Gedeputeerde Staten bezwaar hebben ingebracht en de mening zijn toegedaan, dat niet of in onvoldoende mate met hun bezwaren rekening is ge houden. Eveneens staat beroep open op de Kroon voor hen, die aanvankelijk geen bezwaren hebben ingediend, maar door wijzi gingen, welke door Gedeputeerde Staten in het oorspronkelijk 117

Orgaan der Vereeniging TAK | 1956 | | pagina 9