R. Sigl. Vorschlage zur Neubeobachtung Laplacescher Punkte und zur Beobachtung astronomisch-geodatischer Lotabweichungen fiir Geoidprofile in der Bundesrepublik (met kaarten: zelfde uit gever). Nachrichten aus dem Karten- und Vermessungswesen Reihe I (herausgegeben vom Inst, für Angew. Geodasie). Uif andere puMikafies De landmeter in Afrika. „The British constructional Engineer" van maart jh bevat een artikel over de Quantity Surveyor. Het is een weergave van de rede, die de Heer W. R. Brackett, O.B.E. als voorzitter van het Royal Institute of Chartered Surveyors hield na een reis van 9 weken in Afrika. Daarnaast bracht hij ook enkele bijzonderheden over de Land Surveyor. De Quantity Surveyor kan men beschouwen als de rechterhand van de architect, dus als zijn bestekmaker en uit voerder. De Heer Brackett vertelde, dat men is gestart met de opleiding van Afrikaanse landmeters, welke groep uiteenvalt in cadastral surveyors (die zich bemoeien met de bepaling en beschrijving van de aan registratie onderworpen eigendommen) en topographical surveyors (belast met de opmetingen en kaarteringen van topo grafische- en geodetische aard, in Afrika Trigsurvey genoemd). In Entebbe en Nairobi zijn door de survey departments scholen ingericht voor kandidaten in het bezit van de General Certificates of Education, met de bedoeling deze op te leiden voor verschillende technische taken overeenstemmend met hun bekwaamheid. De besten zullen naar Engeland worden gezonden. Makerere Col lege in Kampala, een filiaal van de Londense Universiteit levert binnenkort afgestudeerde bedrijfsleiders op en de modern inge richte RTC in Nairobi geeft reeds cursussen voor landmeters. De arbeid van landmeters in Uganda maakte op de in landmeters kringen bekende spreker een gunstige indruk. Voor landmeters, die niet opzien tegen hard werken, liggen er volgens hem in Afrika zeer goede kansen. Wij zijn verlangend naar de aanstaande publikaties van de Heer Terlinck uit Antwerpen, die hiervoor Zuid-Afrika heeft bereisd en over de status van de landmeter daar veel kan vertellen. W. K. 169

Orgaan der Vereeniging TAK | 1956 | | pagina 29