Berichten Tegemoetkoming in de studiekosten aan geodetische studenten TH en aan MTS-ers, richting landmeetkunde* Bij beschikking van de Staatssecretaris van Financiën van 24 mei 1956, nr. 156 zijn regelingen vastgesteld inzake de toekenning van toelagen aan studenten geodesie TH en MTS, richting landmeet kunde. In de overeenkomst tussen de Minister en de student verbindt de laatste zich, een benoeming tot adjunct-landmeter van het ka daster, c.q. tot adjunct-technisch ambtenaar van het kadaster te aanvaarden en vijf jaren bij het kadaster in dienst te blijven. De Minister verbindt zich tegemoetkomingen in de studiekosten te verlenen 10.000,aan studenten TH en ƒ4000,aan stu denten MTS) in dier voege, dat bedragen naar rato van 150, c.q. 100,per maand worden uitbetaald gedurende de tijd, dat het onderwijs daadwerkelijk wordt gevolgd, gedurende de vakanties en gedurende de praktische werkzaamheden. Het Rijk laat toe, dat persoonlijke zekerheid wordt gesteld door als borg te doen optreden een door de Minister als zodanig aan vaarde instelling. De kosten vallende op de zekerheidstelling komen voor rekening van de student. De Minister beoordeelt, of de student of aanstaande student geschikt wordt geacht om na het voltooien van de studie een be trekking bij het kadaster te bekleden. Hij laat zich adviseren door een (door hem in te stellen) commissie. De Minister kan een overeenkomst eenzijdig opzeggen in ver schillende gevallen (afkeuring, slecht gedrag, ongeschiktheid). De tegemoetkomingen moeten, vermeerderd met 25 worden terugbetaald indien de Minister eenzijdig de overeenkomst opzegt, betrokkene zijn verplichtingen niet nakomt, binnen de 5 jaar ont slagen wordt enz. Verzoeken (ongezegeld) behoren te worden gericht tot het Mi nisterie van Financiën, afdeling Personeel van de Belastingdienst onder overlegging van: uittreksel uit de akte van geboorte, ver klaring van de burgemeester, waaruit blijkt dat hij Nederlander is, verklaring omtrent gedrag en getuigschrift of diploma met cijferlijst. Indien de student niet binnen de normale tijd met goed gevolg examen aflegt of niet wordt bevorderd tot een hogere klas, stelt de directeur, hoofd van de directie Kadaster en Hypotheken (die toezicht uitoefent op de voortgang van de studie) de Minister daar van in kennis. Eventueel doet hij voorstellen omtrent de te nemen maatregelen. 170

Orgaan der Vereeniging TAK | 1956 | | pagina 30