Nadere bijzonderheden (o.m. betreffende de tekst van de over eenkomsten) vindt men in bovengenoemde beschikking, welke als circulaire 4217 ter kennis van de ambtenaren is gebracht. Algemene ledenvergadering VTAK 1956» Op zaterdag 27 october a,s, wordt in „Trianon", Oudegracht 252 te Utrecht de algemene ledenvergadering van onze vereniging ge houden. Aanvang 10 uur. Doordat vele leden de kadastrale dienst hebben verlaten, omdat zij elders een betere toekomst kunnen opbouwen, is het ledental gedaald tot beneden 300. Daarentegen steeg het aantal abonnees op het vakorgaan aanmerkelijk. Wijzigingen in de kostprijs en uitbreiding van de inhoud maken verhoging van de abonnements prijs helaas noodzakelijk. Verschillende afdelingen hebben over die verhoging van gedachten gewisseld. Van de afdeling Z.-Hol land ligt een voorstel (f 9,per jaar) ter circulatie gereed. Het financieel overzicht boekjaar 1955/1956 geeft een totaal aan inkomsten en uitgaven van 13274,35, Aan contributies werd ont vangen 9861,20. In principe is de vertegenwoordiger van de Kern-fabriek bereid, de Kern-film te vertonen in het laatste uur van de ochtendverga dering. Wij hopen daarnaast in de vergaderzaal een demonstratie met de nieuwe Kern-theodoliet te kunnen bijwonen. Ondanks de uitgebreide agenda moet hiervoor tijd gevonden worden. De herdenking van het 60-jarig bestaan in 1957 eist de nodige financiële voorzieningen. Wij hopen dat de leden de nodige gelden voor een waardige viering zullen voteren. Er moet aandacht worden besteed aan de instelling van een studierichting voor Landmeetkunde aan de M.T.S. te Utrecht, in verband waarmee de statuten van de vereniging behoren te worden gewijzigd. Voorstellen dienaangaande komen voor op de beschrij vingsbrief. De collega's G. W. Wegereef en mej, Th. L. A. Marinus treden als bestuursleden af. Alleen G. W. Wegereef stelt zich herkiesbaar. Verscheidene voorstellen op het terrein van de personeelsvoor ziening, de salariëring, de opleiding en de vakbibliotheken geven blijk van een gezond organisatieleven, hetgeen tevens tot uiting komt in het jaarverslag van de secretaris, collega K. van Houten. Dit verslag getuigt van een ononderbroken activiteit. De bijna 40 vergaderingen en afvaardigingen hebben van het Bestuur zeker zeer veel vrije tijd gevraagd, om te zwijgen van de honderden brieven en drukwerken, welke zijn ontvangen en verzonden. In de verhouding tot C.R.P. en Ambtenarencentrum kwam een 171

Orgaan der Vereeniging TAK | 1956 | | pagina 31