wanneer het belang van de ruilverkaveling zulks vorderteen be staande pachtverhouding (waaronder wordt verstaan de binding van de pachter aan de verpachter) wordt opgeheven en een nieuwe wordt gevestigd, in dier voege dat aan een verpachter een nieuwe pachter wordt toegewezenDeze zogenaamde dwangpacht behoeft in ieder geval de goedkeuring van de Centrale Commissie. Deze commissie zal zich bij het verlenen van de bedoelde goedkeuring uiteraard beperken tot de gevallen waarbij zonder dwangpacht geen sluitende en doelmatige pachtverkaveling is te verwezenlijken. Zo veel mogelijk blijven echter bestaande pachtverhoudingen gehand haafd. Van zeer groot belang is de in de wet opgenomen bepaling, dat bij vestiging van een nieuwe pachtverhouding de plaatselijke com missie bepaalt tot welk tijdstip de hieruit voortvloeiende pachtover eenkomst zal gelden en of deze overeenkomst voor verlenging vat baar zal zijn. Uitdrukkelijk is in bedoeld artikel gesteld, dat pachter en verpachter bij wijziging van hun pachtverhouding, wat de duur en verlengbaarheid der overeenkomst betreft, zoveel mogelijk de zelfde aanspraken behouden als zij aan de opgeheven pachtverhou ding konden ontlenen. Het spreekt vanzelf dat pachters hun aan de wet te ontlenen rechten uitsluitend kunnen doen gelden indien deze pachters bekend zijn. Hiertoe zullen alle door de Grondkamers goedgekeurde of goed te keuren pachtovereenkomsten ter registratie bij de plaat selijke commissie moeten worden ingezonden. De pachters die ge registreerd zijn hebben recht op het behoud van hun pachtrechten of op het verkrijgen van nieuwe op basis van het voorgaande. De inzending ter registratie zal moeten plaats vinden binnen 30 dagen na een door de plaatselijke commissie te bepalen datum of indien de pachtovereenkomst na dit tijdstip is aangegaan, binnen 30 dagen na het aangaan van de overeenkomst, doch uiterlijk tot een door de commissie vast te stellen tijdstip. Van deze tijdstippen geschiedt openbare kennisgeving in minstens twee nieuwsbladen en in de gemeenten op de aldaar gebruikelijke wijze. Van de registratie verstrekt de plaatselijke commissie aan de pachters een bewijs. Van de registratie van een pachtovereenkomst wordt door de plaatselijke commissie tevens aan de wederpartij bij aangetekend schrijven be richt gegeven. Deze kan tegen de registratie bezwaren indienen. Voorzover inderdaad bezwaren naar voren zijn gebracht, wordt door voornoemde commissie bij aangetekend schrijven aan beide partijen bericht gezonden, dat binnen 30 dagen na dagtekening van deze brief bij haar dient te worden ingezonden: 1. hetzij een door beide partijen ondertekende akte, waaruit blijkt dat de ingediende bezwaren inmiddels zijn opgeheven; 2. hetzij een door de Griffier van het Kantongerecht of de secre taris van de Grondkamer gewaarmerkte kopie van het verzoek schrift, dat door de meest gerede partij gericht is aan de pacht- 149

Orgaan der Vereeniging TAK | 1956 | | pagina 9