Ruilverkavelingswet 1954 onder „eigenaar" verstaat, hij die in het blok recht heeft van eigendom, erfpacht, beklemming, vruchtgebruik, gebruik of bewoning. Deze categorie rechten betreffen dus het ge bruik van de grond. De waarden van deze rechten worden vastge steld door middel van een schatting, waarvoor mag worden ver wezen naar het artikel „Schatting van gronden in ruilverkavelingen" in dit „Orgaan", 14e jrg. nr. 3 van mei jl. Tot de „rechthebbenden" behoren behalve de eigenaren ook zij die een hiervoor nog niet genoemd zakelijk recht, zoals jachtrente, tiendrente of een recht van huur hebben. Ter verkrijging van een inzicht in al deze rechten stelt de plaat selijke commissie de lijst van rechthebbenden op, waarbij volledig heidshalve erop wordt gewezen dat de pachtrechten niet op deze lijst worden geplaatst. Zoals reeds in het artikel over „De positie van een pachter in een ruilverkaveling" in dit „Orgaan" van sep tember jl. is vermeld, kennen we de pachtregistratie. De lijst van geregistreerde pachters is te vergelijken met de lijst van recht hebbenden. Uit het feit, dat de lijst van rechthebbenden nadat deze is vast komen te staan en dan bindend is en dat het plan van toedeling gebaseerd wordt op deze lijst, waardoor dus alle toekomstige rechten worden vastgelegd, blijkt dat het plan van toedeling als een zeer gewichtig stuk moet worden aangemerkt. Inhoud plan van toedeling Het plan van toedeling omvat een of enkele registers, alsmede een genummerde kavelkaart (bestaande uit een of meer bladen). Om het opzoeken in het register te vergemakkelijken wordt een naam lijst samengesteld, welke in alfabetische volgorde de namen der rechthebbenden bevat. De volgnummers die in een bepaalde kleur worden geschreven verwijzen naar de in het register vermelde eigenaren, pachters en hypotheekhouders. Ingevolge voorschrift van de Wet houdt dit plan in: 1. de indeling van de nieuw gevormde kavels; deze worden ge nummerd op de kavelkaart aangegeven; 2. de toedeling der kavels per eigendom; onder vermelding van de nummers der toegedeelde kavels, de oppervlakte en de waarde, alsmede het bedrag dat te veel of te weinig is toegedeeld t.o.v. de netto inbrengwaarde, zie register; 3. de toewijzing van kavels aan openbare lichamenOver dit ont werp schreven wij een uitvoerige beschouwing in het julinummer 1956 van dit „Orgaan"; 4. de gehandhaafdeopgeheven en gevestigde pachtverhoudingen, onder vermelding van bepalingen inzake de duur en verleng baarheid van de pachtovereenkomst; 189

Orgaan der Vereeniging TAK | 1956 | | pagina 13