Bij het ontwerpen van de kavelindeling wordt er gestreefd naar een zo sterk mogelijke samenvoeging van de aan dezelfde eigenaar (gebruiker) toebehorende percelen, hetgeen van belang is met het oog op het stichten van een nieuwe boerderij op deze eigendoms- kavel» De bij hem eventueel in pacht zijnde losse percelen worden bij voorkeur geconcentreerd tot één pachtkavel, die grenst aan de hem toe te wijzen eigendomskavel. Voor zover de eigenaar-gebruiker zelf vóór de ruilverkaveling vanwege de verspreide en ongunstige ligging ten opzichte van zijn bedrijfsgebouwen percelen los-land in pacht uitgaf, is het niet on denkbaar dat hij na de ruilverkaveling deze percelen zelf in exploi tatie neemt. Op deze wijze zal het grondgebruik beslist economischer geschieden, maar de betrokken pachters van voorheen ondervinden echter nadeel, tenzij de plaatselijke commissie hiervoor een oplossing kan bieden. Bij verpachting van een volledig bedrijf doen zich uiter aard geen moeilijkheden voor. Wordt los-land verpacht door uit wonende eigenaren, dan zal een gecombineerde eigendoms- en ge- bruiksverkaveling de meest geschikte oplossing zijn. Ter visie legging Het plan van toedeling behoeft de goedkeuring van de Centrale Commissie. Na goedkeuring worden de grenzen der kavels op het terrein door de landmeter uitgezet en wordt het plan in totaal 14 dagen ter inzage gelegd op de secretarie van de gemeente(n) waarin het blok is gelegen. Van deze nederlegging geschiedt openbare kennisgeving in ten minste 2 nieuwsbladen en door aanplakking aan de gemeentehuizen. De belanghebbenden worden bovendien bij aangetekend schrijven van de nederlegging in kennis gesteld. Bezwaren en behandeling Binnen 14 dagen na de laatste dag waarop het plan van toe deling ter inzage heeft gelegen kan iedere belanghebbende schrifte lijk zijn bezwaren bij de plaatselijke commissie indienen. Zijn binnen de voornoemde termijn geen bezwaren ingediend, dan staat het plan van toedeling vast. Mochten er tijdig bezwaren zijn binnen gekomen, dan tracht de commissie met de reclamanten tot overeen stemming te komen over de gerezen moeilijkheden. Voorzover geen overeenstemming wordt bereikt, worden de re clamanten verwezen naar de rechter-commissaris. Bij aangetekend schrijven worden de reclamanten opgeroepen om hetzij in persoon of bij schriftelijk gemachtigde op de door de rechter-commissaris vastgestelde bijeenkomst te verschijnen. Bij niet verschijnen van de reclamanten in persoon noch bij schriftelijk gemachtigde worden zij geacht hun bezwaren te hebben ingetrokken. De bijeenkomst wordt bijgewoond door een vertegenwoordiger van de Centrale Com- 192

Orgaan der Vereeniging TAK | 1956 | | pagina 16