missie en de landmeter. Indien ten aanzien van bepaalde reclames geschil blijft bestaan, verwijst de rechter-commissaris deze aange legenheid naar de Rechtbank. De kavelindelingzijnde een onderdeel van het plan van toe deling, wordt in ieder geval door de rechter-commissaris vastgesteld De Rechtbank kan hierin geen wijziging brengenMocht de Recht bank menen, dat door de kavelindeling een bepaalde eigenaar te kort is gedaan, dan kan de betrokkene alleen nog in geld schadeloos worden gesteld De Rechtbank doet inzake de nog aanhangige bezwaren in hoog ste instantie uitspraak, nadat de reclamanten, hetzij in persoon, hetzij bij schriftelijk gemachtigde de bezwaren mondeling hebben toegelicht en de Rechtbank een vertegenwoordiger van de Centrale Commissie, een of meer leden der plaatselijke commissie en de betrokken landmeter heeft gehoord. Hiermede komt het plan van toedeling vast te staan. Akte van toedeling Na vaststelling van het plan van toedeling wordt door een notaris aan de hand van gegevens die de landmeter verstrekt de akte van toedeling opgemaakt. Deze akte wordt overgeschreven in de open bare registers van het kadaster, waarmede de nieuwe toestand in het kadaster is ingevoerd en de nieuwe rechten zijn verkregen. Na de overschrijving wordt hij aan wie bij bedoelde akte enig perceel in eigendom of gebruik is toegedeeld, desnoods op bevelschrift van de rechtercommissaris, door middel van de sterke arm in het bezit daarvan gesteld. De eigenaren ontvangen een eigendomsbewijs. Meestal zijn de nieuwe kavels reeds in een vroeger stadium in ge bruik genomen, namelijk naarmate de terrein werkzaamheden gereed komen. Nieuwe aanvragen om ruilverkaveling De stroom van aanvragen gaat nog steeds door. Na onze opgaaf in het septemberorgaan kwamen de volgende aanvragen bij de C.C.C. te Utrecht binnen: 193 Friesland blok St. Johannesga'ster veenpolder 3250 ha Groningen Vlagtwedder Essen 4350 De Slangenborg (onder Vlagtwedde) 3620 Utrecht Holland, Sticht en Voorburg West (onder Loenen en Loenersloot) 230 Polder Het Honderd (onder Loenen) 170 Werkhoven 1690 Liesbos (onder Jutphaas) 290 Hoenkoop (onder Hoenkoop en Haastrecht) 830 Polsbroek 1150

Orgaan der Vereeniging TAK | 1956 | | pagina 17