3 400 100 3 088 000 252 100 60 000 Wanneer de raming van één der met gemerkte artikelen van het bij deze wet vastgestelde hoofdstuk ontoereikend wordt bevon den, kan deze overeenkomstig artikel 13 der Comptabiliteitswet (Stb. 1927, 259) door overschrijving uit artikel 31 van dat hoofd stuk worden aangevuld. In de Memorie van Toelichting op dit hoofdstuk wordt omtrent Kadaster en Hypotheken het volgende medegedeeld. Kadaster en HypothekenOm het inhalen van de bestaande achterstand in de werkzaamheden bij de kadastrale dienst mogelijk te maken en tevens aan de toeneming van werkzaamheden het hoofd te bieden, is verdere uitvoering gegeven aan de eerder aan gekondigde en aan de het vorig jaar reeds getroffen maatregelen. Er wordt gerekend op een toeneming van het aantal plaatsen voor landmeter met 5. Dit betreft een tijdelijke uitbreiding welke nood zakelijk is omdat tijdig moet worden voorzien in de omstandigheid dat in de jaren 1958 tot en met 1962 40 landmeters de dienst met pensioen zullen verlaten; dat is gemiddeld 8 per jaar. Er zullen in het begrotingsjaar 32 technisch ambtenaren 1ste klasse en ongeveer 10 adjunct-technisch ambtenaren in dienst zijn, waarvan eerstge noemde categorie afkomstig is uit de landmeetkundig ambtenaren, terwijl de laatstgenoemde categorie afgestudeerden van de M.T.S. betreft. Verwacht wordt dat door aanneming van jonge krachten als tekenaar op arbeidsovereenkomst voor opleiding aan het Cen traal Teken- en Opleidingsbureau, het korps van landmeetkundig ambtenaren en tekenaars inclusief de tekenaars op arbeidsovereen komst 120 man uitbreiding zal ondergaan ondanks de omstandig heid dat 32 man uit deze categorie van ambtenaren in de middelbaar technische rangen zal zijn opgenomen. Voorts is voor wat het ad ministratieve personeel betreft, gerekend op een uitbreiding met 13 plaatsen; dit houdt verband enerzijds met de toeneming van het werk en anderzijds met het streven om het technisch personeel zo veel mogelijk te ontlasten van administratieve werkzaamheden. Be halve deze reële uitbreiding van het aantal plaatsen in totaal met 180 is gerekend op een uitbreiding van de personeelsformatie met 50 plaatsen voor meetarbeider (A). Het is in de praktijk niet steeds mogelijk gebleken om meetarbeiders in los dienstverband aan te trekken weshalve meer meetarbeiders in vast dienstverband moeten worden aangesteld. Deze uitbreiding is in wezen een verschuiving Paragraaf 4. Kantoren van de bewaring van de hypotheken enz 161 Personeelsuitgaven 162* Algemene en specifieke uitgaven 163* Aanschaffingen voor inrichting, uitbreiding en vernieuwing 199

Orgaan der Vereeniging TAK | 1956 | | pagina 23