van personeel in los dienstverband naar personeel in vast dienstver band. Omdat de 10 adjunct-technisch ambtenaren en 85 tekenaars op arbeidsovereenkomst voor opleiding aan het C.T.O. in de loop van het jaar in dienst zullen worden opgenomen, geeft de gemiddel de formatie een uitbreiding te zien van 165 plaatsen. Bij de fotografische reproduktie-inrichting heeft gestadige ver meerdering van werkzaamheden plaats, welke voor een belangrijk deel een uitvloeisel is van de toeneming van de werkzaamheden van het kadaster. Uit dien hoofde is voor de fotografische reproduktie-inrichting op 2 man uitbreiding gerekend. Hier volgt nog de artikelsgewijze toelichting op de in de raming genoemde bedragen. Artikel 152. In de raming van dit artikel is een personeelsuitbrei ding met een tweetal krachten van de Dienst voor Buitengewoon Landmeetkundig Werk begrepen, die praktisch werkzaam zijn ten behoeve van de directie Kadaster en Hypotheken, Artikel 153. De verhoging van dit artikel houdt verband met de uitbreiding van de personeelsformatie van de dienst van het kadas ter waarover onder „Algemeen" bij het onderdeel Kadaster en Hypotheken mededeling is gedaan. Mede in verband met de af ronding naar boven medio 1955 van de ambtstoelagen en de te verwachten meerdere uitgaven voor pensionkosten van leerlingen van het Centraal Teken- en Opleidingsbureau zijn de onderdelen ambtstoelagen en overige lopende toelagen met respectievelijk 10 000 en 15 000 verhoogd,* het onderdeel overige uitkeringen kan vervallen. Artikel 154. Als gevolg van de gestegen brandstofprijzen en de verhoging van de schoonmaakcontracten moest de post huisvestings kosten worden verhoogd. De hogere raming van de post bureaukosten houdt hoofdzakelijk verband met de gestegen papierprijzen en de hogere drukkosten. In verband met de wijziging van het Reisbesluit 1956 en de uitbreiding van de personeelsbezetting van de kadasterdienst is de post reiskosten rond 100 000 hoger geraamd. Artikel 155. Als gevolg van de uitbreiding van het aantal meet- arbeiders is de post dienstkleding rond 20 000 hoger geraamd. In verband met de te verlenen tegemoetkoming in de studiekosten aan M.T.S.-ers en studenten in de geodesie, beperken de kosten voor opleiding van personeel van het kadaster zich niet meer alleen tot de kosten voor de gecentraliseerde tekenaarsopleiding. Hierdoor wordt het wenselijk geacht de omschrijving van het sub-onderdeel 3a van dit artikel te wijzigen in kosten voor opleiding van personeel bij het kadaster. De evenbedoelde tegemoetkoming in de studiekosten 200

Orgaan der Vereeniging TAK | 1956 | | pagina 24