moeten zijn op de organisatie van de kadastrale ruilverkavelings- dienst en dus ook op die van de gehele kadastrale dienst. Lezing van dit jaarverslag wordt door ons wederom warm aan bevolen. K. B. Catalogus van kaarten uitgegeven door de Topografische Dienst, Westvest 9 te Delft. 77 blz. Prijs 1,25. Giro 103010. Met datering september 1956 is de nieuwe catalogus van kaarten van de Topografische Dienst verschenen in witte plastic-ringband. Het boekje heeft daardoor een fris uiterlijk gekregen. Men heeft wel beweerd, dat Zwitserland zo veel doet, om de top-kaart populair te maken. Welnu, hier is opnieuw het bewijs, dat ook onze Topo grafische Dienst in die richting werkt. En hoe! De meeste gekleurde kaarten 1 25 000 (chromo) zijn verkrijg baar voor zeer weinig geld en in verschillende uitvoering. Ditzelfde geldt voor de kaart 1 50 000 in kleurendruk (chromo). Bij een aanvrage van kaarten heeft men de catalogus nodig. Kopers worden door aanvullingsbladen op de hoogte gehouden van de voortgang der werkzaamheden. Grijsdrukken, bladwijzers voor de indeling, een kaart van de ver keerswegen, geologische kaarten en luchtfoto's zijn eveneens ver krijgbaar. Wij vestigen gaarne de aandacht op deze publikatie en bevelen speciaal de uitgave 1 25000 (gekleurd) aan. Voor bureaugebruik en als wandelkaart zijn deze kaarten onovertrefbaar. W. K. Verslag 1955 van de Nederlandse Heidemaatschappij Als mededeling no. 22 verscheen het Verslag 1955 van de Ne derlandse Heidemaatschappij. In 48 pagina's wordt in dit geschrift een uitstekend overzicht gegeven van de enorme activiteit, die deze ongetwijfeld zeer belangrijke Maatschappij ontplooide. Men constateert, dat het door de overheid voor haar rekening nemen van het onrendabele gedeelte der kosten van de cultuurtech nische werken ook bij de machinale uitvoering in de vorm van subsidie zeer noodzakelijk blijft en ook verantwoord is. Er is op ruilverkavelingsgebied veel verricht. Jammer, dat de Hoofdafdeling „Ruilverkaveling" nog steeds zo weinig leden telt. De N.H. streeft er naar, het aantal artikelen over cultuurtech nische werken in het Tijdschrift uit te breiden. Bij de talrijke excur- 208

Orgaan der Vereeniging TAK | 1956 | | pagina 32