sies trad wederom het bezoek aan de ruilverkavelingsobjecten op de voorgrond. Zakenbezoeken werden gebracht aan- of studiereizen gemaakt naar de Congo, België, Egypte, Engeland, Curasao, Suriname, Joe- go-Slavië, Rhodesia en vele andere landen. In de Algemene Vergadering van de Hoofdafd. Ruilverkave ling" wees de voorzitter, de Heer H. D. Louwes op de stormachtige ontwikkeling van de ruilverkaveling en op de noodzaak bij de krappe arbeidsmarkt zo sterk mogelijk te mechaniseren. De Maatschappij heeft in het verslagjaar veel werk verricht op ruilverkavelingsgebied. Wij zouden het toejuichen als het ledental van deze Hoofdafd. (thans 122) aanmerkelijk zou stijgen. De landmeetkundige dienst had veel bemoeiingen met de vrij willige ruilverkavelingen (in totaal 44 objecten). Alle diensten passeren de revue. Uitstekende foto's verluchten de tekst. Voor die lezers die meer speciaal op de hoogte willen blijven van de ruilverkavelingsarbeid, bevat het Verslag 1955 weer belangrijke overzichten. Overigens getuigen ook de verslagen van onderdelen als Middel bare Bosbouw- en Cultuurtechnische school, de Technische dien sten en het werk in het buitenland van de grote inspanning van de Nederlandse Heidemaatschappij op verscheidene gebieden. W. K. Ontvangen geschriften Bericht über die Tatigkeit des I. A. G. (Haushaltsjahr 1953 und 1954). Beitrage zur indirekten Streckenmessung mit 2 m-Invarbasislatte und Sekundentheodolit, von M. Kneissl, 1956. Die internationalen europaischen Gravimeter-Eichbasen, Max Kneissl, 1956 (met ill. en tekeningen). Der deutsche Anteil an der Europaischen Gravimeter-Eichlinie Hammerfest-Rom (Unterteilung; Beschreibung und vorlaufige Er- gebnisse der Gravimetrierungen 1955), Max Kneissl, 1956. Das von L. Tanni bestimmte Geoid und die Frage der Elliptizitat des Erdaquators, Helmut Wolf, 1956 (met grafieken). Astronomisch-Geodatische Beobachtungen I. Ordnung 1954 von R. Sigl. Richtlinien für den Aufbau des Deutschen Schwerenetzes, Her- ausgegeben von der D.G.K., 1956. 209

Orgaan der Vereeniging TAK | 1956 | | pagina 33