13, doet hij daarvan aantekening in kolom 14 door de letters b en n. Mocht een netteplan tijdelijk afwezig zijn, dan wordt dit in kolom 15 vermeld. Met dit „register" heeft men steeds een volledig overzicht van de stand der werkzaamheden, wat nog vergemakkelijkt wordt door het „register" te splitsen in drie delen: G.D„ P.W. en B.O. Aan het eind van het jaar wordt het „register" afgesloten, en de nog niet toegepaste veldwerken opnieuw ingeschreven voor het volgend dienstjaar. Verder is aangelegd een „register", waarin alle plans, uitgezon derd die, waarvan een filmplan aanwezig is, in natuurlijke volgorde, alfabetisch gerangschikt naar de gemeenten, onder elkaar zijn vermeld. Achter deze lijst worden op dezelfde wijze alle plans in geschreven, waarvan een filmplan aanwezig is. Het is nl. gewenst een overzicht van deze plans te hebben, ook al met het oog op de verzending van hulpkaarten naar Amsterdam. Het is praktisch hier bij iets meer tussenruimte te nemen. (Men zou hiervan ook een kaartsysteem kunnen aanleggen, ofschoon dit misschien minder overzichtelijk is.) Bij inlevering van een st. 75 wordt achter elk plan, waarvan hulpkaarten vervaardigd zijn, in zacht potlood het aantal percelen vermeld, dat hierop moet worden bijgewerkt. Is er sprake van een filmplan, dan kan men bij opzending naar Amsterdam onder het aantal percelen b.v. „Asd" vermelden, dat bij terugontvangst wordt doorgehaald. Het totaal aantal percelen moet aan het eind van het jaar over? eenstemmen met het totaal van het eerste „register". Eventueel' bestaat nog controle door vergelijking met de nummerkaarten. Tevens is een goed overzicht verkregen van die plans, waarvan ten behoeve van de jaarlijkse bijwerking fotokopieën vervaardigd moeten worden. Dit „register" kan elk jaar opnieuw worden gebruikt. Het derde „register" is ingedeeld in kolommen, die in het hoofd de namen vermelden van de aan het bureau werkzaam zijnde ambtenaren, met links een kolom voor de datums. Achter elke datum wordt ingevuld, welke werkzaamheden deze ambtenaren hebben verricht, wat vereenvoudigd wordt door het volgnummer van het eerste „register" te vermelden. Aan het eind van het jaar wordt nog een lijst opgemaakt van de alsnog bij te werken percelen op veld- en gemeenteplan. Bij ont vangst van de plans van een gemeente wordt in het tweede „regis ter" aantekening gehouden van die gemeenteplans, waarvan de materiële toestand een nieuwe fotokopie vergt, uiteraard pas voor het volgend dienstjaar. Ook wordt dit „register" o.a. nog gebruikt om de te vernieuwen bijbladen en netteplans te noteren. 212

Orgaan der Vereeniging TAK | 1956 | | pagina 36