Door toepassing van dit systeem, dat als een bus in elkaar sluit, kan niets worden vergeten, terwijl alles zichzelf controleert. Na tuurlijk blijven er altijd bijzonderheden, waaraan gedacht moet wor den, speciaal bij het ontstaan van nieuwe bijbladen, maar dit zijn bijkomstigheden. W. KOOPMANS: De Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat jubileert Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat is een publikatie verschenen, waarin verschillende personen het nut en de betekenis van de jubilerende instelling naar voren brengen. De redactie van het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeet kunde heeft een nummer geheel voor deze publikatie ter beschikking gesteld. Terwijl in hoofdstuk I ingenieurs van de Rijkswaterstaat aan het woord zijn, vindt men in de andere hoofdstukken bijdragen van buitenstaanders. De Ingenieur-Verificateur J. H. Sanders te 's-Gravenhage schrijft over samenwerking tussen Kadaster en M. D. het Hoofd van de Ruilverkavelingsdienst, de Heer J. Gorter over „c?e Meetkundige dienst en de ruilverkaveling Belangrijke bijdragen leveren ook Prof. dr. ir. W. Schermer- horn Ontstaan en groei van de Meetkundige dienst tegen de ach tergrond van de Maatschappelijke ontwikkeling" (die terecht wijst op de grote mate, waarin de Heer Sanders als Hoofd van heft bureau Samenwerking Kadaster-Rijkswaterstaat o.m. bijdroeg tot scholing en opvoeding van een vrij grote groep van landmeetkundig ambtenaren bij de meting van het Amsterdam-Rijnkanaal), Ir. B. Scherpbier ,oud-hoofd van de topografische afdeling der N.V. De Bataafsche Petroleum Maatschappij „Fotogrammetrische werkzaam heden voor de B.P.M" (er zijn van 1936 tot heden door de Meet kundige dienst luchttriangulaties uitgevoerd over een gebied van 50 miljoen ha, waarbij 60000 luchtfoto's werden verwerkt, terwijl topografische kaarten werden vervaardigd van een gebied ter grootte van 25 miljoen ha, waarvoor 27000 luchtfoto's zijn ver werkt), Ir. A. J. van der Weele „De Meetkundige dienst van he den" (uit de personeelsformatie blijkt, dat er 445 personen werk zaam zijn, w.o. 1 landmeter le kl., 4 landmeters, 10 landmeetk.- hoofdambt., 10 landmeetk. ambtenaren en adspr. landmeetk. ambt., 105 cartografen, tekenaars en leerling-tekenaars, 51 meetarbeiders enz.) en vele anderen. 213

Orgaan der Vereeniging TAK | 1956 | | pagina 37