bij, dat men tegenwoordig wegens de grote personeelsnood alles accepteert, wat zich aanbiedt, en er van selectie geen sprake meer is. Het peil van de toekomstige kadastrale ambtenaren móét dus automatisch zakken, en de besten zijn geen blijvertjes! Is het dan wonder, dat mijn kadastrale hart bloedt bij deze gang van zaken? Berichten 215 moeite heeft nieuw personeel aan te trekken. Men kan dan ook gerust zeggen, dat de Staat zelf de slechtste werkgeefster in Nederland is. Ten opzichte van het kadaster komt hier nog iets bij, en nu kom ik terug op het salaris van de landmeetkundig ambtenaar. Al 40 jaar lang wordt onze arbeid van scheppend werk ondergewaardeerd, omdat men vergelijkingen trekt met de Belastingdienst: twee takken van dienst, die NIETS met elkaar gemeen hebben. Alle mogelijke moeite wordt gedaan de toetreding tot de technische dienst van het kadaster te animeren, maar door de weinig aanlokkelijke perspectieven trapt men daar niet meer in. En als men het nog wél doet, is het om te trachten het kadaster als springplank te gebruiken naar beter betaalde beroepen! Daar komt ook nog Met hart en ziel weet ik me aan het kadaster verbonden, maar waarom dan niet meer waardering voor deze inspannende arbeid? Moet de liefde dan altijd van één kant komen? Al 15 jaar ben ik chef de bureau en heb tientallen jongelui het vak grondig geleerd. Maar voor al dit werk heb ik gedurende die 15 jaar niet ook maar één cent toelage genoten! Terwijl men toch heel wat rustiger zijn eigen arbeid kan verrichten, dan belast te zijn met de leiding van een tekenbureau, waar ontzettend veel aan vast zit. Bij welk particulier bedrijf zou zo iets mogelijk zijn? Wegens het ontbreken van voorschriften dienaangaande heb ik uit de prak tijk een systeem ontworpen, waarin alles zichzelf controleert. Op alle wijzen spant men zich in uit liefde voor het vak, maar een financiële waardering is er niet bij. Mocht dit ook in de toekomst zo blijven, dan zie ik deze voor het kadaster zeer donker in. Wil men nog redden, wat er te redden valt, dan zal op zeer korte termijn grondig moeten worden ingegrepen. Men zal er eindelijk toe moeten overgaan deze inspannende hersenarbeid financiëel aantrekkelijker te maken. Laat men geen grootheden tegen elkaar afwegen, die niet met elkaar te vergelijken zijn! R. B. M. DE BOER De Algemene Ledenvergadering, op 27 oktober jl. te Utrecht gehouden, was wederom druk bezocht. De aanwezigen hebben ervaren, dat één dag eigenlijk te kort is om de vele wensen grondig te bespreken. Aan de voorzitter kan de lof niet worden onthouden, die hem toekomt; dat de overmatig lange agenda kon worden afgewerkt, was voornamelijk te danken aan zijn krachtige leiding. De onrust in het corps, die zich herhaaldelijk demonstreerde, maakte deze leiding moeilijker. Bij de aanvang van de vergadering werd het te vroege overlijden van collega Sipkema staande herdacht. Aan de collega's F. I. Wiegers te Maastricht en Mej. C. A. C. Best te 's-Gravenhage werden telegrammen gezonden met de wensen van de vergaderden voor een spoedig herstel. In zijn openingsrede vatte de voorzitter verschillende grieven, welke het bestuur bereikten, samen in een pittig betoog, waarbij met hulp van een beknopte statis tiek werd aangetoond, hoeveel de lagere en middelbare ambtenaren in hun huidige salariëring te kort komen en hoezeer door de uitzonderingswetgeving van de regering de salarisverhoudingen zijn of worden verstoord.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1956 | | pagina 39