217 ambtenaren en chefs de bureau niets bekend. Een en ander ligt vermoedelijk opgesloten in de stukken, welke de Centrale Commissie voor Georganiseerd overleg nog niet hebben bereikt. De langzame voortgang en de onzekerheden geven algemeen een sterk gevoel van onbehagen. Ook het feit, dat er zo weinig bevorderingen naar de rang landmeetkundig ambtenaar A plaatsvinden, wekt ontevredenheid. Het pessimisme is mede de aanleiding tot het feit der te geringe deelname aan het desbetreffende onderzoek. Voorzitter dringt er op aan, dat men zich niet van dat examen-onderzoek distancieert. Hetzelfde pessimisme doet de actieve geest in de afdelingen dalen. Hoewel veel feiten ontmoedigend werken, moet men zich er toch voor wachten, dit ver slappende gevoel over te brengen op het Bestuur. De routine-agendapunten werden snel afgewikkeld. De verslagen, het finan cieel overzicht en de begroting werden goedgekeurd, nadat de nodige inlichtingen waren verstrekt. Collega Piederiet geeft een samenvatting van de herdenking van het 60-jarig bestaan, die in 1957 in Eindhoven zal worden gevierd. In december a.s. zal een circulaire uitgaan van het herdenkingscomité. Een kern van 54 leden heeft dooi een spaarregeling reeds vorig jaar de basis gelegd voor het welslagen. Een bijdrage uit de verenigingskas zal nog vele anderen aantrekken. Kennisgevingen van de herdenking zullen aan de autoriteiten worden gezonden. Verschillende suggesties worden gedaan. Het denkbeeld, om naast het feestelijke karakter ook het zakelijke niet te vergeten, wordt nogmaals naar voren gebracht. Lezingen, excursies, een jubileum-or gaan en een tentoonstelling hebben alleen dan een goede kans, als doeltreffende en daadwerkelijke steun op grote schaal wordt toegezegd, zo is de conclusie. De leden hebben dit mede in de hand. Over de wording van en de selectie voor de overgangsvakcursus vallen bittere woorden. Een en ander zal nog lang een slechte indruk nalaten. De gang van zaken in het „georganiseerd overleg" wordt eveneens in de soms felle kritiek betrokken. Ook al nemen wij als organisatie een voordeliger positie in in de CRP en het Ambtenarencentrum, toch blijven terecht verwachte resultaten veel te lang uit. De toporganisaties moeten krachtiger acties voeren. Het knappe betoog van de CRP-bestuurder Kenemans over de nieuwe pen sioenwetgeving werd met veel aandacht aangehoord. Dit bleek ook uit de vele vragen. Voor zijn uiteenzettingen was men dankbaar. Een voorstel van collega Teeling bracht een belangrijke wijziging in de agenda en beperkte de besprekingen. Het Bestuur nam de suggestie over, verschillende zaken in handen te stellen van een commissie ad hoe. Omtrent de statutenwijziging werd overeenstemming bereikt. Als nieuw bestuurslid werd collega J. W. Aalderink te Arnhem gekozen. De voorzitter G. W. Wegereef werd opnieuw in functie gekozen. Van mej. Th. L. A. Marinus, die als bestuurslid niet herkiesbaar was, werd onder dankzegging voor haar arbeid in het belang van de vereniging met een welverdiend applaus afscheid genomen. Ondanks het late uur maakten vele aanwezigen nog gebruik van de rondvraag. Vele problemen werden daarbij behandeld. Alles samenvattend komt men tot de conclusiedat deze Algemene Vergade ring helaas meer dan anders stond in het teken van de ontevredenheid. Be-

Orgaan der Vereeniging TAK | 1956 | | pagina 41