zijn wij dankbaar voor hun medewerking. Met klem moet ik er bij U allen op aandringen de ledenwerving onder de nieuwe adsp.- collega's, welke regelmatig in dienst worden genomen, met kracht voort te zetten onder het motto: Nieuw bij het vak dan lid van TAK, Secretariaat In het correspondentie-register werd op 1 juli 1955 no, K, 1229 ingeschreven. Óp 1 juli 1956 werd no, K, 1804 geboekt. Hieruit blijkt het aantal stukken, dat door het secretariaat werd verwerkt. Van belangrijk nieuws werden zo snel mogelijk bulletins verzonden aan de correspondenten en de afdelingsbesturen. Verder vond er een geregelde briefwisseling plaats tussen de bestuursleden onder ling en de redacteur-administrateur van het Orgaan. Door een betere werkverdeling onder de bestuursleden is het secretariaat niet meer zo overbelast als voorgaande jaren het geval was. Verenigingsorgaan De redactie-commissie bestaande uit de collega's W. Koopmans, redacteur-administrateur, Mej. C. A. C. Best, K. Buursink en P. S. Teeling heeft zich ook dit jaar energiek van haar taak gekweten op een wijze die alle lof verdient. De belangstelling voor het Or gaan blijkt uit het aantal abonne's, dat de 200 reeds heeft over schreden. Toezending aan een aantal hoofd-ambtenaren van het Ministerie alsmede aan verschillende Kamerleden en Zustervereni gingen in binnen- en buitenland vond voortgang. Op basis van uit wisseling kwamen wij in het bezit van tal van andere vakbladen. Huishoudelijk Orgaan De poging van vorig jaar om het H.O.-regelmatig te doen ver schijnen is dit jaar voortgezet. Geconstateerd kan worden, dat het pogen is veranderd in een periodiek verschijnen. Hoewel het H.O. zijn ontstaan dankt aan de wens van de leden, blijven nog te veel artikelen in de pen. Evenals vorig jaar dring ik er opnieuw bij U op aan dit H.O. te gebruiken voor het uitwisselen van ervaringen. Nieuwe of verbeterde werkmethoden, nieuws van de bureaus of de collega's kunnen ook belangrijk of interessant zijn voor Uw collega's in het Noorden en het Zuiden of waar ook in Nederland. Stort Uw hart uit en laat Uw pen leegvloeien. Bijdragen te zenden aan het secretariaat. Centrale en Ambtenarencentrum In de verhouding tot Centrale en Ambtenarencentrum kwam een grote verbetering tot stand, het Hoofdbestuur van de C.R.P. aan vaardde het door de adviescommissie uitgebrachte rapport tot reor ganisatie in zijn vergadering van sept. 1955. Op dezelfde vergade ring kwamen belangrijke mutaties tot stand in het Dagelijks Be- 219

Orgaan der Vereeniging TAK | 1956 | | pagina 43