stuur van de Centrale. Onder meer werd ondergetekende gekozen tot lid van dit college. Het optreden van het nieuwe bestuur over brugde de bestaande tegenstellingen, waardoor dit bestuur het volle vertrouwen geniet van alle aangesloten organisaties. In deze situatie meent ons bestuur geen motieven meer te zien om het lidmaatschap van de Centrale te beëindigen. In febr. 1956 overleed plotseling de voorzitter van de Centrale, de heer Steketee. Dit overlijden betekende een groot verlies voor de Centrale. Een strijdbaar man en een goed bestuurder ging van ons heen. Te vlug opgebrand. Hij ruste in vrede. Een bekwaam voorzitter vond het hoofdbestuur in de heer C. Oost, lid van het Dagelijks Bestuur van de Centrale en voorzitter van de Bond van Departementsambtenaren. Georganiseerd Overleg Bij K.B. van 4 juni 1956 is de mogelijkheid voor het instellen van Bijz. Comm. voor G.O. weer geopend. Tot op heden bleef de samenstelling van een derg. comm. voor het ministerie van finan ciën achterwege. Op korte termijn zal naar wij verwachten het formeren van deze comm. plaats vinden. Het na de oorlog ge pleegde overleg in de Bijz. Comm. was informeel en derhalve alleen een vriendelijkheid van de Minister. Hoewel wij niet altijd de resul taten bereikten, welke wij beoogden, zijn wij niettemin dankbaar, dat er toch op enigerlei wijze overleg mogelijk was. Door het bestuur zijn voorstellen ingediend, waarin gevraagd wordt: a. een toelage van ƒ40,oud (thans ƒ54,per maand voor de chef de bureau; b. verhoging van het maximum salaris van de landmeetkundig amb tenaar tot 380,oud (thans 527, c. de instelling van de rang van hoofdlandmeetkundig ambtenaar. Over deze voorstellen is het overleg nog gaande. Financiële toestand Slechts door het overhevelen van een gedeelte van het saldo van het vorig jaar heeft de penningmeester kans gezien een sluitende begroting te verkrijgen. Aangezien op deze begroting een belangrijke plaats wordt ingenomen door de post uitgetrokken voor de komende viering van het 60-jarig jubileum is er geen reden tot grote on gerustheid. Niettemin stemt het tot nadenken en kan ik de op merking van de penningmeester, dat ,,het voortbestaan van onze vereniging afhankelijk is van de ledenwerving" slechts onder strepen. Programma-commissie De voorbehandeling van het program van actie in de afdelingen heeft haar nut opgeleverd. Na het beantwoorden van verschillende 220

Orgaan der Vereeniging TAK | 1956 | | pagina 44