sen in welwillende overweging te nemen, wij geen enkele verant woording daarvoor kunnen en mogen aanvaarden. Het is helaas een somber beeld, dat ik U schetsen moet. Onver moeibaar strijdt ons bestuur voort en laat zijn stem horen overal waar dit nodig en mogelijk is. Zelfs in die mate, dat de Staatssecre taris ons zei tijdens de verleende audiëntie ,,het lijkt soms alsof ik alleen Staatssecretaris voor het Kadaster ben". Nog is de zon niet doorgebroken. Slechts kleine verbeteringen zijn bereikt, maar wij gaan door, elke verbetering aangrijpend als tussenfase naar het uiteindelijk doel neergelegd in ons program van actie. Eerst wanneer dit bereikt is, voor velen misschien te laat, zal er rust komen in ons corps. Met een beroep op Uw aller medewerking het bestuur te steunen met uw solidariteit en de komende algemene vergadering, evenals dit in het verleden zo vaak het geval was, te maken tot een demon stratie van eenheid, eindig ik dit verslag. Breda, 5 september 1956. De algemeen secretaris, w.g. K. v. HOUTEN Internationale cursus over cultuurtechniek* Voor deskundigen uit andere landen wordt het volgend jaar van 624 mei in Wageningen een internationale cursus over cultuur techniek gehouden. De cursus, die onder auspiciën van de Land bouwhogeschool en het Ministerie van Landbouw staat, wordt door het Internationale Landbouw Studie Centrum georganiseerd. Mede werking aan de cursus wordt o.a. verleend door de Cultuurtechni sche Dienst, het Nederlands Adviesbureau voor Ingenieurswerken in het Buitenland (Nedeco), het Internationaal Instituut voor Land aanwinning en Cultuurtechniek, het Instituut voor Cultuurtechniek en Waterhuishouding en de Dienst der Zuiderzeewerken. Inleidingen en discussies zullen worden gehouden over de ver schillende aspecten van landclassificatie, waterbeheersing, landaan winning, -ontginning, ruilverkaveling, de vestiging van bedrijven in de nieuwe gebieden, enz., een en ander met betrekking tot de om standigheden onder de verschillende luchtstreken. Tenslotte wordt aandacht gewijd aan de financiering, planning en uitvoering van cultuurtechnische projecten. Het ligt in de bedoeling, dat de deelnemers op excursie gaan in de Komgrondgebieden, naar de herverkaveling van Schouwen- Duivenland en naar de Noordooètpolder. Het Secretariaat van de Internationale Cursus over Cultuurtech niek is gevestigd te Wageningen, Prof. Ritzema Bosweg 32, tele foon 3173. Internationaal instituut voor luchtkaartering officieel geopend* Sinds een week beschikt Nederland als enig land ter wereld over een volledig geoutilleerd opleidingsinstituut voor luchtkaar- 222 v

Orgaan der Vereeniging TAK | 1956 | | pagina 46