tering en aanverwante wetenschappen. Het pand, waarin het ge vestigd is, herbergt tevens de N.V. K.L.M.-Aerocarto en de meet kundige dienst van de rijkswaterstaat. Directeur van het I.T.C., zo als het in de wereld bekend is (afkorting voor: International Train ing Centre for Aerial Survey) is Prof. dr. ir. W. Schermerhorn. Men moet de instelling beschouwen als een bijdrage van ons land aan de internationale technische hulpverlening. Cursisten uit alle landen tussen Pakistan en Urugay (en waar verder interesse mocht bestaan) volgen hier-een gespecialiseerde cursus. Het instituut is officieel geopend door prins Bernhard. De centrale personeelsdienst verhuist. Blijkens mededelingen in de M. v. T. op de Rijksbegroting 1957 van het Ministerie van Binnenlandse Zaken zullen in de loop van het jaar de C.P.D. en de afdelingen en bureaus, welke ressorteren onder de Directie voor Openbare Orde en Veiligheid, worden ge huisvest in de kantoorruimte in de nieuwbouw aan de Grote Markstraat (hoek Spui). Het pand Bezuidenhoutseweg 15 wordt overgedragen aan het Ministerie van Maatschappelijk Werk. 50-jarig bestaan Belgische Federatie De Belgische Federatie van Kadasterpersoneel, aangesloten bij het Kartel der onafhankelijke syndikaten van openbare diensten (zetel te Brussel, Bisschoffsheimlaan 36) heeft het voornemen, in 1957 haar 50-jarig bestaan feestelijk te herdenken. In verband met deze viering is de algemeene vergadering dit jaar zo sober mogelijk gehouden. Personalia en Mutaties De voorzitter van de Belgische Orde der Landmeters, de Heer Paul Terlinck, is benoemd tot Ridder in de Kroonorde. Onze ge lukwensen! Examen voor tékenaar van het kadaster. In de maand december 1956 zal worden gehouden het examen voor tekenaar van het kadaster, bedoeld bij artikel 70 van het Ambtenarenbesluit Belastingdienst juncto paragraaf 48 van de Examenbeschikking. Voor het in het le lid bedoelde examen is de volgende examen commissie ingesteld: a. tot lid en voorzitter: W. Joosten, ingenieur-verificateur van het kadaster te Amsterdam; b. tot leden: Ir. F. Harkink, hoofdlandmeter A van het kadaster, hoofd van het Centraal Teken- en Opleidingsbureau te 's-Gravenhage; 223

Orgaan der Vereeniging TAK | 1956 | | pagina 47