vangsten ƒ447 000). De voor het publiek verkrijgbaar gestelde stukken zullen 34 000 opbrengen. In het Voorlopig Verslag betreffende Hoofdstuk VII B van de Rijksbegroting 1957 is het volgende opgemerkt: Kadaster en hypothekenVele leden zouden gaarne een overzicht ontvangen van de stand van werkzaamheden bij de kadastrale dienst. Tevens zouden zij gaarne vernemen hoeveel personeelsleden in de middelbare rangen de laatste drie jaren de dienst hebben ver laten en hoeveel sinds 1 januari jl., ten einde elders hetzij bij de Overheid, hetzij in het particuliere bedrijfsleven een werkkring te gaan vervullen. Ook een overzicht van het verschil tussen de begrotingssterkte voor 1956 en de werkelijke personeelssterkte per 30 juni 1956 van het kadaster, voor de verschillende in bijlage I van de Memorie van Toelichting, onder artikel 153, genoemde categorieën van ambte naren, zouden zij gaarne in de Memorie van Antwoord zien op genomen. Kan een dergelijk overzicht ook voor 1955 en 1954 wor den gegeven? In de Memorie van Toelichting wordt de verdere uitvoering van de aangekondigde en het vorig jaar reeds getroffen maatregelen o.a. gemotiveerd met de noodzakelijkheid om aan de toeneming van werkzaamheden het hoofd te bieden. Welke werkzaamheden zijn hier bedoeld en kan een aanduiding van de omvang der toeneming worden gegeven? Ook vele andere leden hadden met belangstelling kennis genomen van de vrij uitvoerige toelichting op dit onderdeel van de begroting. Zoals vorige jaren wordt wederom gesproken over uitbreiding van personeel en het inhalen van achterstand. Omtrent een ruimere taak opvatting t.a.v. de bodemregistratie met haar beklemmingen, erf dienstbaarheden etc., wordt niets vermeld. Evenmin hadden deze leden iets aangetroffen over de mogelijkheid om binnen niet al te lange tijd te komen tot de op vele plaatsen noodzakelijke hermetin~ gen. Wel wordt wat ruimere technische outillage beschikbaar ge steld, maar een losmaken van deze dienst uit de belastingdienst schijnt de Minister niet te willen overwegen. Deze leden zouden gaarne vernemen of het vrij spoedig pensioneren van circa 40 land meters niet tot een belangrijke stagnatie van noodzakelijke werk zaamheden zal leiden. Zij zouden voorts gaarne een opgave ont vangen van de achterstand bij de verschillende sectoren van de kadastrale dienst, alsmede een overzicht van het verloop van het personeel in al zijn geledingen sinds 1954. Het inhalen van de achterstand achtten verscheidene leden met name noodzakelijk in verband met de vele ruilverkavelingendie worden voorbereid en uitgevoerd. Hoe groot is hier de achterstand? Verschillende leden achtten de toelichting ten enenmale onvol- 11

Orgaan der Vereeniging TAK | 1957 | | pagina 11