doende om enig inzicht te krijgen in de personeelssituatie en de personeelspolitiek. De toeneming met 5 landmetersplaatsen kan naar de mening van deze leden onmogelijk gezien worden als een maat regel tot het inhalen van de achterstand, indien men weet, dat in de volgende jaren telkens 8 functionarissen de dienst met pensioen zullen verlaten. Van verschillende zijden werd de aandacht gevestigd op het euvel van verkeerde tenaamstelling en dubbele boeking in het kadaster De verkeerde tenaamstelling is veelal een gevolg van de overschrij ving van akten, zodat, om een juiste tenaamstelling te verkrijgen, rectificatie van de desbetreffende akten moet plaatsvinden, hetgeen echter in de regel achterwege blijft. Het gevolg daarvan is, dat een foutieve tenaamstelling veelal jarenlang blijft gehandhaafd. Het tweede euvel, dat van dubbele boeking, wordt bewerkstelligd door het boeken op nieuwe artikelnummers van nadere bezitsver werving door personen, die reeds daarvóór bezittingen hadden. Voor de administratie van de grondbelasting, de waterschapslasten, de straatbelasting e.d. heeft dit echter tot resultaat, dat de betrok kenen voor beide (of meer) artikelnummers aanslagbiljetten ontvangen, wat uiteraard veel dubbel werk met zich brengt, b.v. bij het opmaken van de kohieren, de verzending van de aanslagbiljet ten, de betaling en de boeking ten kantore van de desbetreffende ontvanger. Laatstbedoeld euvel wordt toegeschreven aan het verouderd zijn van de voorschriften op dit stuk, de verkeerde tenaamstelling daar entegen aan het gemis van een verplichting voor notarissen en an dere instanties om bij het opmaken van akten de namen van partijen te controleren met het bevolkingsregister of het handelsregister. Een dergelijke verplichting zou voorts mede betrekking moeten hebben op de geboortedatum en -plaats, welke gegevens bij de overschrij ving van de akten tevens in de kadastrale leggers waren over te nemen. Het zou op prijs worden gesteld, indien de Minister aan de ge dane suggesties aandacht zou willen schenken. Verschillende leden brachten in herinnering, dat het vorige jaar een Directie kadaster en hypotheken is ingesteld. Kan de Minister ook mededelen welke de taak van deze directie is? Wordt met name het personeelsbeleid ook door die directie gevoerd? Komt het de Minister niet juister voor op het personeel van het kadaster en hypotheken geen toezicht te doen uitoefenen door de directeurs der belastingen? De hypotheekbewaarders stonden aldus deze leden vroeger in salaris gelijk met de ontvangers der registratie en domeinen en de ontvangers der directe belastingen. Thans zijn hun salarissen gelijk gesteld met die van de ontvangers der directe belastingen onder de beperking, dat de hoofdbewaarders de laatste verhoging van schaal 148 1124) niet krijgen. Er bestaat zelfs reeds een ongelijkheid 12

Orgaan der Vereeniging TAK | 1957 | | pagina 12