zo tijdig mogelijk op te vangen. Zij heeft slechts ten dele betrekking op het inhalen van de achterstand. Voor dat doel is thans in de eerste plaats een aanzienlijke uitbreiding van de plaatsen der mid delbare rangen en van de tekenaars op arbeidsovereenkomst gepro jecteerd. Dit past in het, reeds het vorig jaar aangekondigde, streven om een verschuiving tot stand te brengen van daartoe geschikte werkzaamheden van hoger naar middelbaar personeel. Ten slotte merkt de ondergetekende nog op, dat het nu eenmaal moeilijk is om in deze tijd van hoogconjunctuur op korte termijn een tekort aan technisch personeel op te heffen. Met betrekking tot hetgeen van verschillende zijden wordt opge merkt omtrent het euvel van verkeerde tenaamstelling en dubbele boeking in het kadaster, merkt de ondergetekende het volgende op. Het boeken van onroerende goederen, in een bepaalde gemeente gelegen en toebehorend aan een eigenaar, op meer dan een artikel van de kadastrale legger vindt zijn oorzaak hierin dat de aanduiding van een verkrijger in een overgeschreven akte niet zodanig is, dat zijn identiteit voor de hypotheekbewaarder ondubbelzinnig vast staat. Hierdoor kan deze niet nagaan of een verkrijger reeds als eigenaar voorkomt in de kadastrale legger van de betreffende ge meente. Evenals in het euvel van de verkeerde tenaamstelling is hierin slechts verbetering te brengen door dienaangaande bindende voor schriften aan de notarissen te verstrekken. De ondergetekende zal aan de hieromtrent door de Kamer gedane suggesties aandacht schenken en is bereid met betrekking tot deze aangelegenheid in overleg te treden met zijn ambtgenoot van Justitie. De taak van de Directie Kadaster en Hypotheken omvat de uitvoering van wetten, besluiten en voorschriften inzake de hypo theken, het kadaster en de scheepsbewijzen, de ruilverkaveling en de bijhoudingsdienst der Rijksdriehoeksmeting, de werkmethoden en de voorschriften van de bewaringen van de hypotheken, het kadaster en de scheepsbewijzen en de verschillende bureaus van de landmeetkundige dienst van het kadaster, een en ander met dien verstande, dat ten aanzien van organisatorische en personeelsvraag stukken ten nauwste wordt samengewerkt met de afdelingen Orga nisatie van de Belastingdienst en Personeel van de Belastingdienst. De veronderstelling, dat de Directeuren der Belastingen toezicht zouden uitoefenen op het personeel van het kadaster, berust op een misverstand. Dit toezicht behoort tot de taak van de ingenieurs-veri ficateur. Anders is het met betrekking tot het personeel van de hy potheekkantoren. In dit verband moge de ondergetekende verwijzen naar hetgeen hierover onder Kadaster en Hypotheken, vijfde alinea, is opgemerkt in de Memorie van Antwoord, behorende bij de Rijks begroting 1955, Hoofdstuk VII B. Overigens kan deze aangelegen- 15

Orgaan der Vereeniging TAK | 1957 | | pagina 15