heid toch bezwaarlijk als verband houdende met de achterstand worden aangemerkt. Inderdaad stonden de hypotheekbewaarders vroeger in salaris gelijk met de ontvangers der registratie en domeinen en de ontvan gers der directe belastingen. Als gevolg echter van reorganisatie van het dienstonderdeel der registratie en successie werden de ontvang kantoren der registratie en domeinen opgeheven en werd overge gaan tot de instelling van inspecties der registratie en successie. Aan de hoofden van deze inspecties voormalige ontvangers der registratie en domeinen werd in overeenstemming met hun taak de rang van inspecteur toegekend. De gelijkstelling in salaris van de hypotheekbewaarders met de ontvangers der directe belastingen bleef gehandhaafd. De laatste verhoging van schaal 148 (tot 1124) is geen algemeen voor de hoofdontvangers te bereiken sala risniveau doch wordt uitsluitend toegekend aan de hoofden van een viertal in het Bezoldigingsbesluit Burgerlijke Rijksambtenaren 1948 met name genoemde grote ontvangkantoren. Tussen de taken en de daarop gebaseerde rangen van bewaarder en hoofdlandmeter be staat niet een zodanig verband, dat hieruit een gelijkheid in salarië ring zou moeten voortvloeien. Op grond van het Ambtenarenbesluit Belastingdienst zijn de inspecteurs van 's Rijks Belastingen, afkom stig uit het dienstvak der Registratie, die in 1951 reeds in dienst waren, benoembaar tot hypotheekbewaarder. De ondergetekende is niet de mening toegedaan dat het ambt van hypotheekbewaarder te laag wordt gewaardeerd. Tegenwoordig kunnen ambtenaren voorschotten krijgen voor financiering ten behoeve van een auto. Aanvragen door ambtenaren van het Ministerie van Financiën komen sporadisch voor. Reeds sedert 1934 bestaan er voorschriften op grond waarvan aan ambtenaren die voor het maken van dienstreizen veelvuldig van een auto gebruik moeten maken, uit 's Rijks kas voorschotten kunnen worden verleend wanneer zij tot aankoop van een motorvoertuig nodig voor het maken van dienstreizen willen overgaan. Sinds februari 1951 is ingevolge artikel 10 van de Beschikking Beheer Motorrijtuigen Rijksoverheidsdienst het gebruik van een privéauto voor de dienst tegen vergoeding slechts toegestaan na verkregen schriftelijke machtiging van de betrokken Minister, die tevoren het advies moet inwinnen van de Rijkshoofdinspecteur van het Verkeer voor Overheidsdiensten. Is een zodanige machtiging verkregen dan kan aan de betrokken ambtenaar een voorschot worden verleend van de helft van de koopsom. De terugbetaling daarvan geschiedt in 24 maandelijkse termijnen door inhouding op het salaris en met berekening tevens van een rentevergoeding van 3 's jaars. 16

Orgaan der Vereeniging TAK | 1957 | | pagina 16