het beheer moet kunnen beschikken over eenvoudig, maar accuraat werkend mannelijk personeel, afkomstig uit de weekloonsector en niet uit de ambtelijke sfeer, of jongelui, die pas van school komen. Alleen voor het archief dat gereduceerd is tot microkaartarchief kan men wellicht beter meisjes aantrekken. De leiding dient evenwel in handen te zijn van een archivaris documentalist, die op een breed niveau georiënteerd is en weet wat men met het materiaal kan doen. De kosten van de beste oplossing voor een juist beheer vormen slechts een fractie van die van het archief zelf. Uit de vragen, die hierna werden gesteld, bleek hoezeer het probleem leefde bij de talrijke aanwezigen, die uit het gehele land zowel van bedrijfszijde als uit de overheidssector waren opge komen. Vermeld zij alleen, dat de eerste spreker van mening was dat men bij het terug vergroten niet verder kan gaan dan 10 a 15 X met een vergrotingsapparaat met condensor en niet meer dan 7 X met diffuuslicht. Van potloodtekeningen zijn zeer goed reproduk- ties te maken, waarbij de graad van hardheid van het potlood een rol speelt. Bij Philips worden potloden gebruikt van 2 H tot 6 H, waarbij de vochtigheidsgraad van het weer van invloed is. Hoe droger het weer, hoe harder het potlood moet zijn. Onze landmetende ambtenaren zouden op hun veldwerkpapier eens proeven kunnen nemen. Voorzitter M. J. Dreese beschouwde deze vruchtbare bijeen komst tevens als een inleiding tot de verdere activiteiten van de Studiegroep, met het doel om te komen tot een werkgroep, die ervaringen zal verzamelen en uitwisselen. Zij. die menen hiervoor een bijdrage te kunnen leveren, worden daartoe gaarne uitgenodigd. Ruilverkaveling NIEUWE AANVRAGEN. Zoals gewoonlijk volgen hieronder de laatst binnengekomen aanvragen om ruilverkaveling blijkens opgaven van de Centrale Cultuurtechnische Commissie, Maliebaan 21 te Utrecht. Z.-Holland blok ,,ter Aar" (uitbreiding) blok ,,Goeree", onder Ouddorp, Goedereede en Stellendam7330 ha Overijssel blok ,,De Meene II", onder Gramsbergen 300 ha N.-Brabant blok ,,de Voort", onder Deurne 1000 ha blok ,,Leenderstrijp" onder Valkenswaard 170ha Totaal 8800 ha 21

Orgaan der Vereeniging TAK | 1957 | | pagina 21