UITSLAG STEMMING RUILVERKAVELING „NEER"* Op de stemmingsvergadering welke op 6 november 1956 werd gehouden te Neer (Limburg) onder voorzitterschap van de Heer W. J. Derks, Lid van Gedeputeerde Staten van de provincie Limburg, is de ruilverkaveling „Neer", gelegen onder de ge meenten Neer, Haelen en Roggel aangenomen. De oppervlakte van het blok bedraagt 2267.17.83 ha, het aantal stemgerechtigden 1426. Tegen stemden 85 eigenaren, een oppervlakte vertegenwoordi gend van 221.19.89 ha, terwijl ingevolge lid 42 lid 2, sub 2e van de ruilverkavelingswet 1954 buiten beschouwing bleef 2.45.73 ha. De Centrale Cultuurtechnische Commissie was op deze ver gadering vertegenwoordigd door de Heer Ir. J. F. Ilsen. J. A. BOUQUET: De genormaliseerde methode van werk classificatie en de toepassing daarvan Gezien de titel van dit onderwerp zult u wellicht hieronder een wetenschappelijke verhandeling over de werkclassificatie ver wachten. Ik wil u hier echter geen would-be wetenschappelijk artikel geven doch trachten een uiteenzetting neer te schrijven zonder deze met een wetenschappelijk tintje te kleuren. Inderdaad hebben ook vele geleerde mensen zich het hoofd ge broken over het aangesneden vraagstuk en is door deskundigen in verschillende commissies hierover geconfereerd. Waar geconfereerd wordt kan het haast niet anders of er worden afspraken gemaakt. Zo is het ook hier! Er komt geen spoor van geleerdheid aan te pas en de genormali seerde methode van werkclassificatie is dan ook louter een produkt van gemaakte afspraken tussen de deskundigen, die zich daarbij in hoofdzaak op de bestaande praktijk hebben georiënteerd. Het zal u duidelijk zijn, dat er in feite reeds jaren een werkclassificatie bestond. De verschillende bezoldigingsbesluiten sinds 1918 zijn er een typisch voorbeeld van. Daarin treft men verschillende verhoudingen aan tussen de ver schillende functies, uitgedrukt in het aan de rangen toegekende salaris. Niemand zal immers beweren, dat men bij die besluiten de bezoldigingsbedragen maar lukraak heeft uitgestrooid over de schalen van deze besluiten. Ik merk hierbij op dat het volkomen buiten de bedoeling van dit artikel ligt op de juistheid der genoemde bedragen, vroeger en thans, in te gaan, doch stel vast, dat er steeds een bepaalde correlatie tussen de verschillende schaal- bedragen van een besluit bestond. De onderlinge verhoudingen 22

Orgaan der Vereeniging TAK | 1957 | | pagina 22