Steekproeven gaven ons de zekerheid, dat het basismateriaal met recente gegevens is bijgewerkt. Hierbij moet natuurlijk reke ning worden gehouden met de tijd, die nu eenmaal voor het ver- zendklaar maken van een zo omvangrijk werk nodig is. Behalve aan de bedrijfsorganisatie en aan de organisatie van de landbouwarbeid is ook aan de arbeidsmethoden veel aandacht ge schonken. Voor deze hoofdstukken heeft o.m. de afdeling Sta tistiek het veld moeten ruimen. Volledigheid is natuurlijk alleen te bereiken in veel kostbaarder werken. Dat onderwerpen als bodem en waterhuishouding, bodemkaar- tering, drainage, grondbelasting, wet op de vervreemding van landbouwgronden, ruimtelijke ordening, burenrecht, onteigening, ruilverkavelingswet, agrarische literatuur e.d. voorkomen bevor dert zeker de belangstelling voor deze Landbouwgids in onze kringen. Behalve deze worden echter nog 1000 andere behandeld. De uitvoerige registers van zaken, adressen van instellingen en diensten, de uittreksels uit wetten, de gebruikte afkortingen en de verhelderende afbeeldingen en korte samenvattingen aan het begin van de hoofdstukken verhogen in niet geringe mate de bruikbaar heid van de gids, die in de eerste plaats, maar niet uitsluitend, aan de ambtenaren van de Ruilverkavelingsdienst en Cultuurtechnische dienst goede diensten kan bewijzen. Natuurlijk mag hij op geen enkel landbouwbedrijf ontbreken. Blijkens een mededeling van de Uitgeverij was de oplaag reeds bij het verschijnen voor meer dan de helft geplaatst. Commerciële doeleinden worden met de uitgave niet nagestreefd. De lage prijs bewijst dat. U kunt per briefkaart of per telefoon ook rechtstreeks bestellen bij de Staatsuitgeverij, Fluwelen Burgwal 18 te Den Haag. Personeelsvoorschrifteru Deel XVIII der Fiscale en cyclopedie ,,De Vakstudie". Supplement 6. Prijs 21,56. Bij de N.V. Uitgeversmaatschappij JE, E. Kluwer te Deventer verscheen supplement 6 op de Personeelsvoorschriften, bewerkt door P. H. Pesman en A. Bouman. De omvangrijke wijzigingen kunnen door de gebruikers van deze uitgave niet gemist worden. Bijgewerkt tot 1 juli 1956 zijn thans: de Ambtenarenwet (6 blz.), het Algemeen Rijksambtenarenreglement (130 blz.), het Ambte narenreglement Belastingdienst en Ambtenarenbesluit (150 blz.), het K.B. Opleidingen en Examenbeschikking (35 blz.), het Ar- beidsovereenkomstenbesluit (80 blz.), Instructie Schrijvers (30 blz.), Instructie Meetarbeiders (12 blz.), Pensioenwet (12 blz.) en nog 80 bladzijden Chronologische Tafels, Trefwoordenregister en Inhoudsoverzicht. 41

Orgaan der Vereeniging TAK | 1957 | | pagina 41