commissie is et reedsZij is enige tijd geleden ingesteld en heeft in mei 1956 haar eerste rapport uitgebrachtDeze kleine commissie staat onder voorzitterschap van de directeur, hoofd van de Directie Kadaster en Hypotheken van het Departement van Financiën, en is niet uitsluitend uit ambtelijke leden samengesteld. Dit eerste rapport van deze kleine commissie heeft reeds bijge dragen tot een verbetering van de toestandalthans wij hebben de voorgestelde maatregelen geëffectueerd en volgende voorstellen zullen wij op dezelfde wijze behandelen Voorts ben ik bereid te bevorderendat een commissie wordt in gestelddie tot taak zal hebben op een bredere basis dan de be staande commissie over de Dienst van Kadaster en Hypotheken te rapporterenwaarbij tevens de maatschappelijke functie van de kadasterdienst wordt onderzocht en waarbij ook onder het oog wordt gezien de vraagof er reden bestaat een wettelijke regeling te treffenDie commissie zal van brede samenstelling zijn Ik hoop na deze toezegging het antwoorden op enkele detail vragen achterwege te kunnen laten, omdat wij aldus wellicht de door ons allen zo zeer begeerde verbetering van het kadaster zullen kunnen bereiken. Repliek De Heer Engelbertink hoopt, dat de Minister in de komende maanden zeer bijzondere aandacht zal schenken aan de noodsituatie die bij deze dienst heerst, en dat hij daarbij bijzondere aandacht zal schenken aan de verhoudingen en aan de salarisnormen voor de verschillende groepen technisch personeel, dat bij deze dienst werk zaam is. Hij gelooft, dat hier een belangrijke fout is gemaakt. Hij vertrouwt, dat voor de breed samengestelde commissie niet alleen van de zijde van het Departement van Financiën belangstelling bestaat, maar tevens van de zijde van Wederopbouw en Bouw nijverheid, Verkeer en Waterstaat en Landbouw. Hij neemt aan, dat de Minister hiermede rekening zal houden bij de samenstelling van de Commissie. De Heer Engelbertink vervolgde: ik heb de Minister gevraagd, of hij het niet juister vond, dat de bestaande (efficiency)commissie een beperkte aanvulling kreeg van niet-amb- telijke of mogelijk ook ambtelijke leden van andere Departementen, die met deze dienst veelvuldig in aanraking komen, opdat daardoor de noodsituatie wel in een beperkte commissie, maar toch ruimer kon worden gezien en opdat dan misschien voorstellen aan de Minister zouden kunnen worden gedaan met een bredere fundering dan nu mogelijk is bij de beperkte efficiency-commissie. Ik hoop, dat het de Minister zal gelukken de noodsituatie op te lossen en het kadaster een positie te geven, die het behoort te hebben in onze tegenwoor dige volkshuishouding. 64

Orgaan der Vereeniging TAK | 1957 | | pagina 21