Grepen uil liel Voorlopig Verslag en de Memorie van Antwoord van Binnenl. Zaken en Financiën Blijkens het Voorlopig Verslag Hoofdstuk V (Binnenlandse Zaken) van de Rijksbegroting 1957 kwam een spoedige afdoening van de nog hangende vraagstukken m.b.t. het Verplaatsingskosten- besluit vele leden gewenst voor. De Minister antwoordde hierop, dat het regeringsvoorstel tot herziening van dit besluit, onderwerp van bespreking vormt in de Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg in Ambtenaren zaken en dat dienaangaande binnen afzienbare tijd een concreet advies te verwachten is. Ook werd door vele leden opgemerkt, dat de Staatscommissie-Kranenburg reeds 4 jaren studeert op de status van de ambtenarenGaarne zouden zij vernemen, hoe het met de werkzaamheden van deze commissie is gesteld; welke vorderingen zijn gemaakt, welke rapporten zijn gereedgekomen en wanneer de Commissie haar taak denkt te zullen hebben beëindigd. Blijkens een mededeling van de Minister van Binnenlandse Zaken, Bezitsvorming en Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie in de Memorie van Antwoord hebben thans alle destijds door de z.g. Status commissie ingestelde subcommissies tot bestudering van de onderscheiden aspecten, waartoe het vraagstuk van de bijzondere staius van de ambtenaren aanleiding geeft, haar rapporten aan de plenaire commissie doen toekomen. De Minister meent daarom, dat de commissie haar werkzaam heden binnen afzienbare tijd zal kunnen beëindigen. In het Voorlopig Verslag Financiën wordt vermeld, dat vele leden gaarne een uiteenzetting zouden ontvangen van de bedoeling van de wetgever bij het verlenen van vrijstelling van de heffing van registratierecht voor bepaalde overdrachten van onroerend goed aan gemeenten en aan de in artikel 52 van de Woningwet ge noemde lichamen. Behoeft deze vrijstellingsregeling geen correctie? Hieromtrent wordt in de M.v.A. medegedeeld, dat de vrijstelling van art. 101, letter b, der Registratiewet 1917 is ontleend aan art. 48 van de Woningwet. De bedoeling was om te bevorderen dat verbetering zou worden aangebracht in de slechte woningtoestanden in het begin van deze eeuw. 66

Orgaan der Vereeniging TAK | 1957 | | pagina 23