Ontvangen geschriften Dr. Ing. Erwin Gigas, Neue Gedanken zur Beschleunigung der Triangulation I. Ordnung; Die Frage der Notwendigkeit der Wie- derholung von Basismessungen im europaischen Dreiecksnetz; Die Entwicklung des Verfahrens zur Messung von Distanzen mittels hochfrequent modulierter Lichtwellen. Günter Scheel, Systematische Fehler des hydrostatischen Nivel- lements und Verfahren zu ihrer Ausschaltung. Berichten Tentoonstellingen van vakliteratuur* Door de N.V. Wed. J. Ahrend en Zoon wordt op verschillende plaatsen een expositie gehouden van vakboeken en -tijdschriften. Meer dan 4500 wetenschappelijke en technische werken geven een beeld van de omvangrijkheid van de vakliteratuur op het gebied van de wiskunde, geodesie, architectuur, geologie e.v.a. Lezers, wonende te Groningen en Amsterdam kunnen de inder daad prachtige collectie nog bezoeken, te Groningen in Tehuis Lutkenieuwstraat op 28, 29 en 30 maart van 1017 uur en van 1921.30 uur en te Amsterdam in Arti et Amicitiae van 411 april, op werkdagen van 1017 uur, 4, 8 en 11 april, tevens van 1921.30 uur en 7 april van 1317 uur. De toegang is vrij. Herziening vrijstelling van grondbelasting voor drooggemaakte Zuiderzeegronden e.a.g. Bij de wet van 21 mei 1931 (Stb. 203) is, op het voetspoor van de regeling in de artikelen 35 en 36 Wet G., een langdurige tijde lijke vrijstelling verleend voor droog gemaakte Zuiderzeegronden. Valt voor de lange duur van zo'n vrijstelling in het algemeen aan te voeren, dat daarmede de winning van cultuurgrond wordt aangemoedigd, dit motief geldt niet voor de Zuiderzeegronden, waarvan de droogmaking geheel voor rekening van het Rijk ge schiedt. Er is thans een wetsontwerp ingediend, dat een herziening van de vrijstellingen inhoudt. Uit een oogpunt van eenvoud en overzichtelijkheid is de gehele materie in de wet op de grondbelasting geregeld. De wettelijke regelingen betreffende ontginningen blijven onge wijzigd. 84

Orgaan der Vereeniging TAK | 1957 | | pagina 41