sche, heeft deze cursus op 6 mei in de Aula van de Landbouwhoge school te Wageningen officieel geopend. De cursusleiding is in handen van Prof. ir. F. Hellinga, directeur van de afdeling Cultuur techniek van de Landbouwhogeschool. Het aantal deelnemers, in hoofdzaak cultuurtechnici, afkomstig uit 32 landen, bedraagt 66. De volgende landen zijn vertegenwoor digd; Luxemburg, Rhodesia, Israël, Belgisch Congo, Italië, Ierland, Duitsland, J. Slavië, India, Uruguay, Jordanië, Engeland, Porto Rico, V.S. van N.-Amerika, Turkije, Cyprus, Tangajyka, Uganda, Britsch Guyana, Jamaica, Japan, Schotland, Iran, Suriname, Grie kenland en Zuid-Afrika. Ook nemen 7 Nederlanders aan de cursus deel Internationaal erkende deskundigen zullen onderwerpen op de volgende terreinen behandelen: landbouwclassificatie, waterbeheer sing, ontginning, landaanwinning, ruilverkaveling alsmede de agra rische ingebruikneming van nieuwe gebieden, een en ander met betrekking tot de omstandigheden in verschillende luchtstreken. Voorts wordt aandacht aan de planning, financiering en uitvoe ring van grote objecten gewijd. De internationale cursus over cultuurtechniek, die onder auspiciën van de Landbouwhogeschool en het Ministerie van Landbouw staat, wordt door het Internationaal Landbouw Studie Centrum te Wageningen georganiseerd. Medewerking aan de cursus verlenen de cultuurtechnische instellingen in ons land, het Nedeco (het Nederlands Adviesbureau voor Ingenieurswerken in het Buiten land) en de FAO, de Voedsel- en Landbouw-Organisaties der Verenigde Naties. Excursies naar de Noordoostpolder, Komgronden en Schouwen- Duiveland staan op het programma. Boekbespreking J. M. Tienstra, Theory of the adjustment of normally distributed observations* Edited by his friends. Amster dam 1956, N.V. Uitgeverij Argus. 232 biz., 24 x 17 cm. Het boek van Prof. Tienstra is niet zo maar een leerboek over de methode der kleinste kwadraten. Het is stellig ook niet op één lijn te stellen met de litteratuur over dit onderwerp die in het buiten land verschijnt. Het boek bevat een oorspronkelijke theorie die af rekent met een groot aantal onwezenlijke begrippen en vastgeroeste verkeerde voorstellingen uit de klassieke foutentheorie. Zij die reeds enige kennis omtrent de waarnemingsrekening vergaarden doen er dan ook goed aan de bestudering van het boek te beginnen met het doorlezen van paragraaf 9.1. Voor hen is deze paragraaf een voorwoord. In de eerste vier hoofdstukken wordt de theorie ontwikkeld die 113

Orgaan der Vereeniging TAK | 1957 | | pagina 25