naar voren, en vooral waar van de ene op de andere kan worden overgegaan. Het nu verschenen werk is een welkome aanvulling op hetgeen in de H.T.W. 1956 over de grafische vereffeningsmethoden is ver meld. Tal van zorgvuldig uitgevoerde tekeningen verhelderen de tekst. Als we een opmerking willen maken, zou het de volgende moeten zijn: Waarom is de constructie van ellipsen gegeven door toegevoegde en door niet-toegevoegde middellijnen met de raaklijn in een der uiteinden niet vermeld? Deze is toch zo eenvoudig. Het uitvoeren van een grafische vereffening vereist nauwkeurig teke nen. Als tenslotte de tekening opgewerkt wordt, geeft het zoveel te meer voldoening als ook de standaardellips goed van model wordt. C. A. C. B. Bezoldiging Burgerlijke Rijksambtenaren door G. J. Rietmulder. (Documentaire uitgaven van N. Samsom N.V. te Alphen aan de Rijn.) Van de bezoldigingsvoorschriften in schroefband is de 27e aan vulling verschenen, gedateerd 29 april 1957. Bijgewerkt zijn: de inhoudsopgave, verschillende artt. van het BBR 1948, betreffende de kindertoelage, gratificatie bij ambts jubilea, de bezoldigingsregeling van de politie en van het jeugdig adm. Rijkspersoneel en de Voorschottenregeling januari 1957. Rietmulder's algemene uitgave is nog steeds zijn geld waard als naslagwerk op bezoldigingsgebied. Het handige formaat (14H x 21 cm) maakt dat het gemakkelijk te gebruiken is. W. K. Land en water (Tijdschrift gewijd aan waterbouw, waterbeheersing, landaanwinning en cultuurtechniek). Uitgave N.V. Uitgeversmij. ,,met Couragie", Amster dam-C. Abonementsprijs 10,per jaar. Verschijnt 1 X per 3 maanden. No. 1 van dit tijdschrift is verschenen. Wij geven enkele onder werpen uit dit eerste nummer. De waterbouwkunde in NederlandHet grote offensief tegen de zee (uitvoering van het deltaplan, tweede fase in de voltooiing van Nederland); De herverkaveling op Schouwen en Duiveland (chaos van de ramp schiep unieke mogelijkheid tot ruimtelijke ordening); Doel van waterloopkundige onderzoekingen Een prachtig geïllustreerd tijdschrift waarin de onderwerpen op populaire, maar tegelijk deskundige, wijze worden behandeld en dat, gezien de grote belangstelling die voor de te behandelen onder werpen bestaat, zich zeker een ruime lezerskring zal weten te ver werven. A. P. M. d. G. 156

Orgaan der Vereeniging TAK | 1957 | | pagina 28