soneel, worden aangewezen uitsluitend door tot de Centrale Com missie toegelaten centrales. In de commissies worden behandeld zaken liggende op het terrein van de rechtspositie en aangelegenheden, welke nauw verband hou den met de algemene sociale omstandigheden van het betrokken per soneel. Zij zijn tevens bevoegd onderwerpen betreffende de tech nische en economische dienstuitvoering bij de diensteenheid, waar voor zij is ingesteld, te behandelen. Er wordt niet gestemd. Bestaan er afwijkende meningen, dan kunnen die (op verzoek) met de aangevoerde argumentatie in het advies aan de Minister worden medegedeeld. Agendapunten kunnen door de voorzitter ook op verzoek van een of meer personeelsvertegenwoordigers op de agenda worden ge plaatst. Zaken van algemeen belang voor de rechtstoestand (Pensioen wet, Ambtenarenwet, Bezoldigingsbesluit BR, ARAR, Arb. over- eenk. besluit enz.) vallen buiten de behandelingscompetentie van de bijzondere commissie. De dienstcommissies zijn voor onze dienst niet van rechtstreeks belang. Wij hopen, dat de ambtenarenvertegenwoordigers straks in de bijzondere commissies een grote activiteit zullen ontplooien. Zij kunnen nu weer mede het initiatief nemen bij het samenstellen van de agenda's. Het nabije verleden gaf ons weinig reden tot optimisme inzake de werking van het g.o. Moge dan de toekomst onze pessimistische instelling doen verdwijnen. Wij zijn het eens met de artikelenschrij vers in de personeelsorganen, waar zij het sterk maken van de cen trales dringend propageren. Misschien dat dit meewerkt aan een gezonde uitbouw van het rijksoverleg. Op verzoek van de Minister van Financiën heeft het Ambte- narencentrum voorzitter en secretaris van onze vereniging VTAK aangewezen resp. als lid en plaatsvervangend lid van de Bijzondere Commissie van overleg voor de Ambtenaren werkzaam bij de Administratie van 's Rijks belastingen. Blijkens de beschikking van 22 mei jl., afdeling Personeel van de Belastingdienst, no. 175 treedt als voorzitter van bovengenoemde commissie op de Directeur-Generaal der Belastingen of diens plaatsvervanger. De vertegenwoordiging van het Rijk bestaat uit: a. het hoofd van de afdeling Personeel van de Belastingdienst, die tevens op treedt als plaatsvervangend voorzitter; b. het hoofd van de afdeling Organisatie van de Belastingdienst; c. het hoofd van de Directie Kadaster en Hypotheken (voor aangelegenheden de dienst van Kadaster en Hypotheken betreffende). Als secretaris is benoemd de Referendaris aan het Ministerie van Financiën, de Heer A. Bouman. 158

Orgaan der Vereeniging TAK | 1957 | | pagina 30