schatting. Tussen het tempo van de uitvoering van de werken en de resultaten van deze schatting, waarin dus de verbete^ ring van de gronden in geld worden uitgedrukt, bestaat geen enkel verband. 5. Door interne verschuivingen is het mogelijk gebleken een weinig meer werk in 1957 op Walcheren te laten uitvoeren dan oorspronkelijk in het kader van de bestedingsbeperking in het voornemen lag. Hierdoor zal in de in vorige vragen gestelde moeilijkheden, althans ten dele, kunnen worden voorzien. Landbouwgids 1958 verschijnt binnenkort. Men bericht ons, dat de Landbouwgids 1958 waarschijnlijk nog in de maand oktober zal verschijnen. Dit bericht zal door de vele vaste gebruikers van de gids met genoegen worden vernomen, om dat het nu mogelijk is gedurende het gehele winterseizoen met zijn lange avonden, van de rijke inhoud kennis te nemen. De Landbouwgids zal in het vervolg worden uitgegeven door de Stichting Landbouwgids, ingesteld door de Landelijke Raad voor de Landbouwvoorlichting. Deze Stichting, gevormd door ver tegenwoordigers van de Landbouw-, de Jonge Boeren-, de Boe rinnen-, de Landarbeidersorganisaties en van de Rijkslandbouw- voorlichtingsdienst, was reeds verantwoordelijk voor de samen stelling van de Landbouwgids, zodat de samenstelling en versprei ding nu in één hand zijn gekomen. De uitvoering zal geen ver andering ondergaan, zodat de gids met zijn frisse omslag en zijn vele nieuwe foto's op prachtig papier zijn vertrouwd aanzien zal behouden. Wat de inhoud betreft kan worden medegedeeld, dat deze nog verder verbeterd is o.a. door deze geheel bij te werken en door op neming van verschillende belangrijke artikelen o.m. op het gebied van mechanisatie, arbeidbesparende werkmethoden en de graan- teelt. Ook de veeteelt komt aan zijn trek, zodat iedere boer, onge acht bedrijfsgrootte, die ernstig streeft naar betere resultaten er veel van zijn gading in zal vinden. Ook de boerin is niet vergeten. In verband met verschillende kostenstijgingen was het niet mo gelijk de oude prijs te handhaven. Deze is thans 6,franco per post. Gelet op de ervaringen van het vorige jaar, toen de gids enkele weken na het verschijnen was uitverkocht, is spoedig bestellen gewenst. Een briefkaart aan de Stichting Landbouwgids, Zuilen straat 11Utrecht is voldoende. Degenen, die bij de Staatsuitgeverij een abonnement hebben lopen of reeds vooruit hebben besteld, behoeven niet opnieuw te bestellen, aangezien deze bestellingen aan de Stichting zijn over gedragen. 203

Orgaan der Vereeniging TAK | 1957 | | pagina 39