leverd door de ook in kadastrale kringen bekende cartograafTh. Verstelle, die met dit soort werk in verschillende landen veel erva ring opdeed. Onder auspiciën van de „Schweiz. Verein für Vermessungswesen und Kulturtechnik" en de „Gewerbeschule der Stadt Zürich" is uit gegeven het boekje van onze Zwitserse collega Brauchli: „Ein- führung ins vermessungstechnische Zeichnen". Deze heruitgave van het werk van Brauchli, die jarenlang ver bonden is aan de opleidingscursus te Zürich, bewijst het nut van de publikatie. Zij is voornamelijk bewerkt voor de leerling en bevat: het tekengereedschap, het begrip nauwkeurigheid, het teke nen, de inktsoorten, het kleuren en beschrijven van plans etc. De korte, met vele afbeeldingen verduidelijkte, leidraad is voor 2 Zw.fr. verkrijgbaar bij de ,,Direktion der Gewerbeschule der Stadt Zürich", Ausstellungsstrasse 60, Zürich. Bezoldiging Burgerlijke Rijksambtenaren, G. J. Riet mulder. Uitg. N. Samsom N.V., Alphen a. d. Rijn. De 28e aanvulling van deze, vooral voor rijksambtenaren en vakbeweging, nuttige uitgave in losbladig systeem is verschenen. Het dienstgewijze overzicht van de rijksfuncties (naar de toe stand op 1 september 1956) is geheel vernieuwd, de salaristabellen zijn! aangevuld, zodat thans voor de schalen 125 t/m 154 de bedragen gelden, genoemd in het K.B. van 13 mei 1957, Stb. 159. Een onmisbaar naslagwerk op het terrein van de salariëring. W. K. Berichten Buitengewone Algemene Ledenvergadering V.T.A.K. en jubileumherdenking. 209 Het hoofdbestuur V.T.A.K., dat op 14 sept. jl. in Utrecht bijeenkwam, heeft besloten om op zaterdag 9 november a.s. de jubileumherdenking te combineren met een buitengewone algemene ledenvergadering, die des voormiddags om 10 uur in Esplanade aanvangt. Op deze vergadering zullen de leden in de gelegenheid worden gesteld hun grieven ten aanzien van het salaris- en promotiebeleid naar voren te brengen. De gang van zaken is, wat de positie van de ambtenaren betreft, dermate verontrustend, dat het bestuur de stemmen der leden wil beluisteren om zijn gedragslijn voor de toekomst nauwkeurig te kunnen vaststellen. Het bestuur verwacht dat er uit iedere afdeling een spreker naar voren zal komen om de gedachten die in de afdeling leven, uit te spreken. De voorlopige agenda voor deze vergadering luidt als volgt: 1. Inleiding door de voorzitter. 2. Bespreking salaris- en promotiebeleid. 3. Samenvatting.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1957 | | pagina 45