Het landmeetkundig woordenboek* N»L*F»-examens gehandhaafd» Films op het gebied van de ruilverkaveling» 210 4. Verkiezing bestuurslid wegens het verlaten van de dienst door coll. Aalderink in januari jl. 5. Sluiting. De reiskosten voor het bezoeken der vergadering zullen op de normale wijze worden vergoed (dus de kosten boven 2, Vanzelfsprekend verwacht het bestuur dat alle afdelingen een vergadering zullen beleggen, waarin een woordvoerder zal worden aangewezen. De spreektijd is ten hoogste 10 minuten. Na de vergadering zal een gemeenschappelijke lunch worden gebruikt. De kosten hiervan zullen tot een bedrag van 2,50 per couvert voor rekening van de verenigingskas komen. Tijdens de lunch zal door de voorzitter een herdenkingsrede worden uitge sproken; daarna komen de afd. besturen aan de beurt. Omstreeks 3 uur n.m. begint dan de receptie, die tot ca. 5 uur zal duren. Op 9 november verwachten wij alle leden! Vermoedelijk zal nog dit jaar een uitgave verschijnen van het landmeetkundig woordenboek, samengesteld door de F.I.G.. Het zal een Franse, een Duitse en een Engelse tekst bevatten. In kringen van de F.I.G. verwacht men voor de volledige uitgave van deze dictionaire financiële steun van de Unesco, vooral nu deze organisatie is aan gesloten bij de Union of International Engineering Associations, één van de groeperingen, die de schakel vormen tussen Unesco en het wetenschappelijke werk dat door academisch gevormden wordt verricht. De Nederlandse Landmeetkundige Federatie heeft besloten, de examens voor landmeetkundig tekenaar, en voor landmeetkundig rekenaar te handhaven. Het examen voor landmeettechnicus blijft bestaan, zolang er behoefte bestaat aan deze gediplomeerden. Blijkt het, dat de Hogere Technische School te Utrecht aan de vraag naar landmeetkundigen kan voldoen, dan zal dit examen niet meer worden gehouden. Tenminste drie jaren te voren zal het stopzetten worden aangekondigd. Examens op een lager niveau dan de bestaande zullen niet worden ingesteld. Met de verschijning van het eerste nummer van het Filmbulletin, dat door het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening wordt uitgegeven, kunnen wij ook mededelingen doen over de in roulatie gebrachte film ,,Van oud naar nieuw", welke door bemiddeling van de Voorlichtingsdiensten kan worden aangevraagd (adres Rijnstraat 38, 's-Gravenhage). Verscheidene deskundigen hebben aan de voorbereiding en samenstelling meegewerkt. Het is een produktie van de N.V. Multifilm te Haarlem. In de hoofdrol speelt ,,boer Van den Akker". De geluidsfilm is 16 mm en zwart-wit. De tekst is Nederlands, de speelduur 23 minuten. De inhoud gaat over de betekenis van de ruilverkaveling voor een lonende bedrijfsvoering. Hier wordt een gemengd bedrijf van ongeveer 8 ha onder de loupe genomen. Na een gesprek op het Landbouwconsulentschap wordt ,,Van den Akker" propagandist voor de ruilverkaveling, die dan ook wordt uit gevoerd. Het bedrijf is verjongd; de afwatering is verzorgd, er wordt volgens een weloverwogen bouwplan gewerkt. Het land ligt naast de deur. In het gezin heeft men veel meer aan elkaar dan vroeger. Wij hebben deze film gezien. Voor vergaderingen en ook bij het herdenken van ambtsjubilea kan men er een half uur plezier aan beleven.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1957 | | pagina 46