M.T.S. thans H.T.S. Actie „Bijstand" van het Koningin Juliana-Fonds* Nationale reclasseringsdag* Herdenking 50-jarig bestaan van het Verbond van Belgisch Kadasterpersoneeh 211 De Vereniging van Directeuren MTS heeft besloten de naam van de school te wijzigen in Hogere Technische School. De naam Middelbaar Technische School past niet meer in het internationale milieu; meermalen wordt in het buitenland aan afgestudeerden van de Ecoles Techniques Supérieurs, de Höhere Technische Lehranstalten en andere, aan de MTS gelijkwaardige, scholen de voorkeur gegeven. In ons land is de naam Hogere Technische School naast b.v. Hogere Textielschool, gerechtvaardigd. Wij herinneren er aan, dat vooral door het Instituut van middelbare en hogere technici (N.I.M.H.T.) meermalen is aangedrongen op de noodzakelijk geworden naamswijziging. In het tijdvak van 17 augustus28 september zal het Koningin Juliana Fonds" een beroep op onze bijstand doen. Een financiële radio-actie genaamd BIJSTAND" zal worden gehouden. Het wordt weer een controleerbare collecte waarbij gebruik zal worden gemaakt van driekleurige loten, oranje, rood en blauw, die 1,per stuk kosten. Niet minder dan 200.000,— aan waardevolle belastingvrije prijzen, waar onder 5 woonhuizen (die door het nederlandse bedrijfsleven op een attractieve manier zullen worden ,,aangekleed"), 5 auto's, TV-toestellen, huishoudelijke voorwerpen enz. zullen prijswinnaars ter beschikking staan. Het „Koningin Juliana Fonds" dat in het verleden op juiste en doeltreffende wijze steun heeft verleend aan organisaties voor Jeugdzorg, Kindertehuizen, Kinderuitzending, Minder-validen, Geestelijke Volksgezondheid, Bejaardenzorg enz. heeft dringend behoefte aan onze financiële steun om dit belangrijke maat schappelijk werk te kunnen voortzetten. De wijze waarop dit kan geschieden is aantrekkelijk gemaakt. Natuurlijk kan men ook rechtstreeks gireren op gironummer 18. Het adres is: Heemraadsingel 303, Rotterdam. Op 5 oktober a.s. zal ten behoeve van de reclassering worden gecollecteerd. Deze collecte is in de loop der jaren een oude vertrouwde geworden. Het Nationaal Bureau is gevestigd: Nieuwe Schoolstraat 87 te 's-Gravenhage. Het gironummer is 160150. In een in zeer vriendelijke termen gestelde brief ontving het bestuur een uitnodiging om met twee bestuursleden vergezeld van hun echtgenoten de feestelijke herdenking ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het Verbond van Belgisch Kadasterpersoneel op 13, 14 en 15 j,uli te Bergen (Mons) bij te wonen. Gedurende de achter ons liggende jaren hebben wij reeds verschillende con gressen van onze Belgische collega's, op uitnodiging, bijgewoond. Alhoewel deze congressen enigszins zijn te vergelijken met onze jaarvergade ringen, dragen zij, door de aanwezigheid van vrijwel alle echtgenoten of ver loofden van de leden, een geheel ander karakter. Bij ons overheerst het streng zakelijke. Wij maken er een werkvergadering van en doen het geheel in een dag af. De Belgen daarentegen nemen er twee dagen voor en geven dan blijk bij uitstek de kunst te verstaan, het zakelijke- met het amusementsgedeelte op dusdanige wijze af te wisselen, dat het geheel daardoor veel vriendelijker wordt.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1957 | | pagina 47