212 De leden met hun echtgenoten krijgen volop gelegenheid tot persoonlijk contact. Men leert elkaar kennen en er worden vriendschapsbanden aangeknoopt. Het spreekt voor zichzelf dat hierdoor de saamhorigheid niet alleen enorm wordt gediend maar er ontstaat bovendien een geest van weldadige mildheid, ook tijdens de werkvergaderingen, die de soms ook hier fel botsende meningen, blijft overheersen. Dit wisten wij uit ervaring en het stond dus reeds bij voorbaat voor ons vast dat wij tijdens de herdenking van dit 50-jarig jubileum, waar het accent op het feestelijke gedeelte zou liggen, stellig prettige dagen zouden meemaken. Collega Vermeulen en de voorzitter met de wederzijdse echtgenoten hebben namens onze vereniging de uitnodiging aanvaard en de herdenking bijgewoond. Op 13 juli arriveerden wij 's middags om 12.30 uur te Bergen waar twee Belgische collega's bij het station ter begroeting aanwezig1 waren, die ons onmiddellijk met een auto naar ons hotel brachten en vervolgens naar het stadhuisplein waar de officiële ontvangst door de schepenen van de stad in middels had plaats gehad. Wij begroetten oude bekenden, het gehele bestuur, de eveneens ons bekende Franse delegatie en vele anderen. Daarna gebruikten wij samen een warme lunch. Vervolgens vond de krans- legging plaats bij het fraaie monument ter herdenking van de gevallenen van de eerste en tweede wereldoorlog. De vermelding op het monument van de indrukwekkende rijen van namen, allen inwoners van Bergen, die hun leven gaven, ook voor onze vrijheid, maakte ons duidelijk dat het offer voor de gemeenschappelijke strijd ook bij onze Belgische vrienden zeer groot is geweest. Ter gelegenheid van dit jubileum meenden wij onze verbondenheid het beste tot uiting te brengen door namens de Vereniging van Technische Ambtenaren van het Kadaster in Nederland, een krans met de linten in de vaderlandse kleuren bij dit monument neer te leggen. .Het was een sobere maar niettemin ontroerende plechtigheid. Daarna voerde de weg ons naar het Hoger Handelsinstituut van Bergen, waar een academische zitting plaats vond van het Verbond. Hier maakten wij kennis met de kabinetchef van het Ministerie van Financiën en diens echtgenote en vele andere autoriteiten. Tijdens deze zitting werden onderscheidingen uitgereikt door het Belgisch Verbond van Kadaster personeel aan de twee bestuursleden Ch. de Neuter en R. Platton voor hun onvermoeibaar streven en werken voor de vereniging, alsmede aan enige leden w.o. de vroegere penningmeester en de ons welbekende, beminnelijke collega Van den Hove. Reeds tijdens deze zitting en vele malen gedurende de volgende dagen werden wij getroffen door de begeesterende wijze waarop de onvergelijkelijke president van het Belgisch Verbond, monsieur R. Langouche, het geheel leidde. Men voelt het, elk woord dat deze man spreekt, elk gebaar dat hij maakt, komt uit zijn hoofd en uit zijn hart. Hij beheerst elke situatie volkomen, de ernstige zowel als de komische. Hij sleept zijn toehoorders mee naar uitingen van laaiend enthousiasme en naar momenten van diepe bewogenheid. Hij is geniaal en alle leden weten dat. Na dit officiële gedeelte werden wij vergast op een verstrooiïngsprogramma onder leiding van de heer Willy Navez en met medewerking van twee sopranen, de dames Ed. Culot en Lou Mare en de tenor Louis Beghen die wij ook de volgende dagen tijdens de diners nog verschillende keren zagen optreden. Wij hebben er van genoten, niet alleen van de zang, maar bovenal van de spontane wijze waarop deze werd uitgevoerd. Wij kregen het gevoel dat deze mensen zich uitleefden in hun zingen omdat zij zichzelf begenadigd voelden door hun mooie stemmen. Zo was het ook met de volledige uitvoering in oratoriumvorm van de opera Cavaleria Rusticana, die ons na een koud buffet in het avondprogramma werd aangeboden. Het was alles zo eenvoudig van opzet, een dirigent in een grijs costuum,

Orgaan der Vereeniging TAK | 1957 | | pagina 48