Instelling van een Staatscommissie inzake het kadaster* Besluit van 12 augustus 1957 no. 35. In het besluit wordt medegedeeld, dat zich met betrekking tot het kadaster vraagstukken voordoen, waarvan het gewenst is dat zij aan een onderzoek in breed verband worden onderworpen. Er is daarom ingesteld een Staatscommissie, aan welke wordt opgedragen van advies te dienen over: 1. de maatschappelijke functie, die het kadaster dient te ver vullen, waarbij in het bijzonder aandacht ware te schenken aan de juridische en de planologische betekenis van de kadastrale gege vens, benevens aan de wijze waarop deze gegevens het best kun nen worden verkregen en bijgehouden. 2. de wenselijkheid van een wettelijke regeling betreffende het kadaster, onder overlegging van een ontwerp van wet, voor het geval deze wenselijkheid naar het oordeel van de staatscommissie is komen vast te staan. In de Staatscommissie zijn benoemd: a. tot voorzitter, tevens lid: Dr. M. J. Prinsen, kandidaat-notaris, Commissaris in de provincie Noord-Holland. b. tot leden: als vertegenwoordigers van het Ministerie van Financiën, W. F. Stoorvogel, Directeur, Hoofd van de Directie Kadaster en Hypotheken van het Ministerie van Financiën; H. J. Ploos van Amstel, Directeur van 's-Rijks belastingen te Utrecht; Mr. Ir. S. M. Meelker, hoofdlandmeter A werkzaam aan de Directie Kadaster en Hypotheken van het Ministerie van Financiën; als vertegenwoordigers van het Ministerie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid: Mr. F. J. Beunke, Hoofd van de afdeling Juridische Zaken van het Ministerie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, en Ir. W. van Ommen, Hoofd van het Bureau Stedebouwkundige Plan nen der Afdeling Stedebouw van de Centrale Directie van de Volkshuisvesting en de Bouwnijverheid, afwisselend al naar ge lang van het onderwerp der beraadslagingen; als vertegenwoordiger van het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening: Ir. S. Herweijer, Directeur van de Cultuurtechnische Dienst te Utrecht; 214 De reactie van de president en de leden met hun dames schonk ons enigermate vertrouwen dat wij hierin zijn geslaagd. Het waren voor ons drie onvergetelijke dagen. Zij blijven in onze herinnering, want wij werden vrienden. Rotterdam, augustus 1957 W. W. J. V. Zierikzee,

Orgaan der Vereeniging TAK | 1957 | | pagina 50