als vertegenwoordiger van het Ministerie van Verkeer en Water staat: Mr. W. J. Noteboom, referendaris, werkzaam aan de Directie van de Waterstaat en Ir. A. J. van der Weele, Hoofd van de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat te Delft, afwisselend al naar gelang van het onderwerp der beraadslagingen; als vertegenwoordiger van het Ministerie van Justitie: Mr. L. de Vries, wetenschappelijk hoofdambtenaar A bij de afdeling Wetgeving van het Ministerie van Justitie; als vertegenwoordiger van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten: Mr. J. F. Jansen, secretaris van de gemeente Arnhem; als vertegenwoordiger van de Broederschap der Notarissen: Mr. I. van de Velde, notaris te Arnhem; als vertegenwoordiger van de Vereniging van Hypotheekbanken: Mr. Th. A. Hoog, directeur van het concern van de N.V. Utrechtsche Hypotheekbank te Utrecht, voorts: Prof. Ir. W. Baarda, hoogleraar aan de Technische Hoogeschool te Delft; Prof. Mr. J. H. Beekhuis, hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen; Prof. Mr. S. N. van Opstall, hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht; Prof. Dr. Ir. W. Schermerhorn te Delft. c. tot eerste secretaris: het lid der Commissie Mr. Ir. S. M. Meelker; tot tweede secretaris: A. Vink, referendaris, werkzaam aan het Ministerie van Financiën. Het besluit is opgenomen in de staatscourant van maandag 26 augustus 1957. Charting our sea and airlanes. 215 The National Geographic Magazine, 16th and Mstreets Northwest, Washing ton 6, D.C., publiceert op biz. 189 e.v. een (fraai geïllustreerd) artikel van Stuart E. Jones, lid van de redactie-staf, over meting en kaartering door de U.S. Coast and Geodetic Survey. De tegenwoordige directeur, Admiraal H. Arnold Karo, vertelt over de enorme taken van de C. and G., waar 2000 mannen en vrouwen werken. Foto's van de uitgebreide kaartenarchieven, van de C. and G.-vloot, met behulp waarvan de dieptekaarten worden vervaardigd, en van de zware 9-lenzen-camera's voor de luchtfotogrammetrie, van opnemers-stations en van de arbeid der Hydrografische dienst trekken door hun felle kleuren de aandacht van de lezer. Wij lezen, dat voor luchtkaartering thans Alaska en de Aleoeten aan de beurt zijn. Een prettig leesbaar vakartikel. W. K.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1957 | | pagina 51