Het volgende antwoord vinden wij in de Memorie van Antwoord: Kadaster en hypothekenMet betrekking tot de vraag omtrent de thans bestaande achterstand in de werkzaamheden bij het kadaster moge de ondergetekende verwijzen naar het als bijlage aan deze memorie toegevoegde overzicht 1Uit dit overzicht blijkt dat de toe name van de achterstand nog niet tot staan is gebracht. Ook voor het jaar 1958 kan dit nog niet worden verwacht omdat ook in dat jaar nog een tekort aan personeel aanwezig zal zijn. De resultaten bij de recrutering van personeel zijn echter in het algemeen gunstig en rechtvaardigen de verwachting dat binnen enkele jaren het tekort aan personeel zal kunnen worden opge heven. Hierbij wordt in aanmerking genomen de omstandigheid dat het personeelsverloop aanzienlijk is verminderd. Zo bedroeg ge durende de periode van 1 januari tot 15 november het personeels verloop onder de tekenaars en landmeetkundige ambtenaren in 1956 48 en in 1957 21. Omtrent de werkelijke personeelssterkte per 30 juni 1957 moge de ondergetekende verwijzen naar het overzicht, behorende bij de memorie van toelichting, van de werkelijke en de geraamde perso neelssterkte van het Departement van Financiën (zie blz. 9 van dit Orgaan). In antwoord op de vragen betreffende de Staatscommissie inzake het kadaster merkt de ondergetekende op, dat de taak en samen stelling van deze commissie is geregeld bij het Koninklijk besluit van 12 augustus 1957, nr. 35, welk besluit in zijn geheel werd gepubliceerd in de Nederlandse Staatscourant van 26 augustus 1957 nr. 164. Uit de tekst van vorenbedoeld Koninklijk besluit blijkt, dat het niet tot de uitdrukkelijke taak van de Staatscommissie behoort de meest gewenste organisatorische plaats van het kadaster in de departementale indeling te onderzoeken. Voor wat betreft het aantrekken van technische ambtenaren merkt de ondergetekende op, dat dit op 2 manieren geschiedt. In de eerste plaats worden zij gerecruteerd uit degenen die het einddiploma van de Hogere Technische School, inrichting land meetkunde, hebben verworven. De verwachtingen omtrent deze wijze van recrutering zijn gunstig te noemen. In juni 1957 werd voor het eerst vorenbedoeld diploma aan een aantal (13) personen uitgereikt. Hiervan zijn er momenteel 4 bij het kadaster in dienst getreden. Bovendien is met 19 aan de H.T.S. studerenden een overeenkomst gesloten, op grond waarvan zij zich verplicht hebben na het behalen van het einddiploma als adjunct-technisch ambte naar in dienst te treden. De tweede wijze van recrutering geschiedt door daarvoor in aan merking komende landmeetkundige ambtenaren en tekenaars in de gelegenheid te stellen door middel van een vakcursus de vcor tech nische ambtenaren bestemde rangen te bereiken. Het ligt in de 10 niet opgenomen (Red.)

Orgaan der Vereeniging TAK | 1958 | | pagina 10